Öt bajnoki arany és további hat MVSI ob-érem
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

RoyalMagazin.hu

2018. október 16. kedd

Gál ünnepli névnapját.
Holnap Hedvig napja lesz.
Főoldal Hírek Sport Öt bajnoki arany és további hat MVSI ob-érem
Öt bajnoki arany és további hat MVSI ob-érem PDF Nyomtat Email
2018 július 16., hétfő 12:22

Magyarország újonc és serdülő korcsoportos atlétikai bajnokságán a házigazda Miskolc Városi Sportiskola (MVSI) színeit képviselő versenyzők öt aranyat és további hat érmet tartottak itthon.


A Magyar Atlétikai Szövetség megbízásából az MVSI Miskolc Városi Sportiskola Nonprofit Közhasznú Kft. által július 14-15-én, a Miskolci Atlétikai Centrumban  megrendezett országos bajnokságon 1400 sportoló mérte össze tudását.  A gigantikus létszámú verseny, melyet  szombaton délután Deák Bárdos Mihály, a Miskolc Városi Sportiskola szakmai vezetője nyitott meg,  a szervezőket és a versenybírókat is komoly feladat elé állította, melyet sikerrel oldottak meg.
A hazai pálya adta versenyzési lehetőséggel nagyszerűen éltek az MVSI sportolói, hiszen a 11 megszerzett éremmel a legeredményesebb szakosztályok között zárták a viadalt. Ami a bajnoki címeket illeti, Monoki Benjámin távolugrásban és ötösugrásban duplázni tudott, míg Tóth Anna 80 m gáton, Kocsis Bernát Bendegúz 3 km-es gyaloglásban, Kovács Máté pedig a 2000 méteres síkfutásban bizonyult hazánkban korosztálya legjobbjának.

Eredmények
Serdülők kcs. (2003-2004-es születésűek)
Fiúk:
1500 m akadály: 7. Czinege Dávid, 5:32,27 perc (edző: Zámbori Zoltán)
Távolugrás: 1. Monoki Benjámin, 6,34 méter (edző: László István)
Ötösugrás: 1. Monoki Benjámin, 19,60 méter (edző: László István)
5 km gyaloglás: 2. Bánk Leon, 26:06,78 (edző: Szűcs József), 3. Konczvald Tamás, 26:08,50 (edző: Szűcs József)
Leányok:
100 m: 5. Tóth Anna, 12,86 mp (edző: Tigyi József)
80 m gát: 1. Tóth Anna, 11,90 mp (edző: Tigyi József)
Ötösugrás: 7. Rőczei Gréta, 15,62 m (edző: Majkut Gergely)
3 km gyaloglás: 2. Tamás Dorottya, 16:45,97 perc (edző: Szűcs József), …4. Molnár Boglárka, 17:19, 85 (edző: Szűcs József), …7. Oravecz Anikó, 21:12,23 (edző: Szűcs József)

Újonc kcs., (2005-ös születésűek)
Fiúk:
600 m: 5. Kovács Máté, 1:40, 06 perc (edző: Zámbori Zoltán)
2000 m: 1. Kovács Máté, 6:26, 66 (edző: Zámbori Zoltán)
1000 m akadály: 6. Csoma Dávid, 3:24,70 (edző: Majkut Gergely)
Diszkoszvetés: 3. Korom Máté, 34,30 m (edző: Zudor Sándor)
Kalapácsvetés: 7. Korom Máté, 26,95 m (edző: Zudor Sándor)
3 km: 1. Kocsis Bernát Bendegúz, 18:03,43 perc (edző: Szűcs József), 2. Koc Róbert Kasim, 20:20,26 (edző: Szűcs József),
Leányok
600 m: 7. Farkas Orsolya, 1:49,53 (edző: Zámbori Zoltán)
Magasugrás: 5. Komlósi Panna, 144 cm (Tigyi József)
Távolugrás: 4. Komlósi Panna, 479 cm (edző: Tigyi József)
3 km gyaloglás: 3. Hassan Mirjam, 19:26,31 (edző: Szűcs József)

KÉPALÁÍRÁS:
A kétszeres bajnok Monoki Benjámin a dobogó tetején, és edzője, László István az eredményhirdetésen.
(Fotó: Magánarchívum)

blog comments powered by Disqus
 

Kapcsolódó cikkek:

Startlap

Add a Startlaphoz

Hiteles cégkivonat

cegkiv

Programkereső

Jogsebész

observer

OBSERVER - A médiafigyelő

Facebook


imedia.logo


Települések

Borsod-Abaúj-Zemplén megye települései

Vendégvárás

Vendégvárás

Utazás

Utazás

Szolgáltatások

Szolgáltatások