Napi járatot indít október 27-től, a téli menetrend életbe lépésével a dubaji székhelyű Emirates légitársaság Budapest és Dubaj között; Szijjártó Péter, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára kiemelt jelentőségűnek nevezte a járatindítást. Fülöp Judit, az államtitkárság sajtófőnöke hétfői közleményében felidézte, hogy Szijjártó Péter még a Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági államtitkáraként jelentette be idén márciusban az Emirates légitársasággal közösen, hogy a vállalat ügyfélszolgálati központot hoz létre Budapesten, amely 300 új munkahelyet hoz majd létre. Az akkor folytatott megbeszélések és a magyar kormány pénzügyi támogatásairól szóló tárgyalások után döntött az Emirates úgy, hogy közvetlen járatokat indít Budapestről – tette hozzá.
Szijjártó Péter a közlemény szerint elmondta: „a közvetlen légi járatnak azért van kiemelt jelentősége, mert az Egyesült Arab Emirátusok az arab világban a legfontosabb gazdasági partnerünk, de a kereskedelmi kapcsolatok még mindig nagyban függnek a nemzetközi vállalatok termelésszervezési döntéseitől. Ezért kell a kis- és közepes vállalkozások súlyát növelni és a közvetlen elérhetőség, jelen esetben a légi közlekedés is ennek az egyik alapfeltétele.”
A Budapest Airport hétfői, MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a légitársaság A330-as Airbus gépeket közlekedtet a két város között, a gépeken 278-an utazhatnak.
Közölték, a magyar és dubaji légiközlekedési szakemberek évek óta dolgoznak az új járat beindításán, mivel feltételezéseik szerint jelentős kereslet van a közvetlen járatra, illetve az átszállással elérhető közel-keleti, ázsiai, afrikai, és csendes-óceáni úti-célokra.
A járatok Dubajból helyi idő szerint 8.20-kor indulnak és 11.35-kor érkeznek Budapestre, majd 15.05-kor indulnak vissza és 23.30-kor érkeznek.
A légitársaság honlapján azt közölte: a járat megnyitásával egyidejűleg kezdi meg működését Budapesten az új ügyfélközpontjuk, a két lépés összesen háromszáz új munkahelyet hoz létre több millió dolláros beruházással. Hozzátették: az ország nagyon kedvező gazdasági környezetet biztosít a befektetőknek. Az Egyesült Arab Emírségek Magyarország legnagyobb arab kereskedelmi partnere, évente 1,2 milliárd dollár értékben kereskednek egymással.
Az Emiratesnél jelenleg 140 magyar dolgozik, köztük 114 légiutas kísérő és nyolc pilóta.
Az Emirates a világ negyedik legnagyobb légitársasága, bázis-repülőtere az Egyesült Arab Emírségekben található Dubai International Airport. Flottája 224 repülőgépből áll, köztük ötven Airbus A380-asból, gépeikkel világszerte 143 úti célra közlekednek.
A március 31-ével zárult üzleti évben az Emirates 22,5 milliárd dolláros árbevételt ért el, az üzemelési költségek 12 százalékkal emelkedtek, de a 13 százalékkal magasabb árbevétel miatt a cég nyereséges maradt: az üzleti évre 887 millió dolláros pluszt könyveltek el, amely 43 százalékkal haladja meg az egy évvel korábbit.