2024. 05. 6. hétfő

Frida, Ivett
1 EUR 389 HUF
1 GBP 455 HUF

Ezért fogsz te is hőszivattyús fűtést választani!

A hőszivattyú ma egy igen felkapott fűtési megoldás, nem véletlen! Ennek az a fő oka, hogy igen gazdaságosan lehet üzemeltetni egy ilyen berendezést. Korszerű és egyben környezetkímélő megoldásról van szó. 

Lehet már ezek is meggyőztek róla, hogy te is ezt válaszd. Ha viszont nem, akkor mindenképp olvasd el a mai cikkünket, hogy megismerd kicsit jobban ezt a technológiát és az előnyeit!

Nem csak a levegő fűthető hőszivattyú segítségével!

Ahogy azt már írtuk is a bevezetőben, napjainkban ez az egyik leghatékonyabb fűtési megoldás. Azonban érdemes azt is tudni róla, hogy a hőszivattyú nemcsak a levegő felmelegítésére alkalmas, hanem például melegvíz előállítására is. Ma már kiválóan működő, egyben esztétikus megoldások sora várja, hogy megvásárold őket, és velük biztosítsd az otthonod melegét és melegvíz ellátását.

Kézenfekvő, hogy lakásunk leggyakoribb hőleadó közegénél, a víznél is alkalmazzuk ezt a modern technológiát. Ha egy teljesen új fűtési rendszert építünk ki, vagy egy új ház építésébe fogunk, akkor mindenképp érdemes ezzel számolni! Emellett a már kiépített padlófűtések esetén is alkalmazható ez a megoldás.

Ismerni kell ugyanakkor a korlátait is. A meglévő radiátoros rendszerek esetén például nem igazán használható. Ez azért van, mert főleg a régebbi típusoknál sokkal magasabb vízhőfokra volt szükség az optimális eredményért.

Így működik a hőszivattyú

A hőszivattyú a lakótérbe továbbítja azt a hőt, amit a környezetből kinyert. Hogy ez működhessen, szüksége van egy úgynevezett hűtőközegre, mely átesik nyomás és halmazállapot változásokon is. A hatékonyságát jellemzi, hogy az üzemeléséhez felhasznált elektromos energia körülbelül négyszeresét képes hőenergia formájában előállítani

Az alábbi körforgás ismétlődik egy hőszivattyú működése során:

  1. Elpárolgás. Ekkor a folyadék halmazállapotú hűtőközeg alacsony hőmérsékletű és alacsony nyomású. A külső környezettől felvett energia hatására elpárolog.
  2. Összenyomás: Az immár gáz halmazállapotú hűtőközeget a kompresszor összenyomja. Ez a hőmérséklet emelkedésével és a térfogat csökkenésével jár.
  3. Hőátadás: Egy hőcserélő segítségével átadásra kerül a hő. A leadott energiának köszönhetően a hűtőközeg lecsapódik, ismét folyékony halmazállapotúvá válik.

 

Miért érdemes neked is hőszivattyút választani?

Azért válaszd te is ezt a fűtéstípust, mert jelenleg ez a leggazdaságosabb megoldás! Ráadásul még környezetbarát is, főleg ha napelemeket is telepítesz, és azzal táplálod a rendszer működését.

Elfelejtheted a drága gázvezetékek telepítését. És még csak kéményre sem lesz szükséged. Hogy a szén-monoxid mérgezésről már ne is beszéljünk, mely tényleg szóba sem jöhet, köszönhetően annak, hogy a működése által nem keletkeznek káros melléktermékek.

Ráadásul olyan helyekre is megoldást jelenthet, ahol nincs is bevezetve a gáz. Ha például a nyaralódba szeretnél hőszivattyút telepíteni, akkor az egy nagyszerű ötlet.

Szinte bárhová nagyszerű választás egy ilyen eszköz!/X/

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Facebook

Kapcsolódó cikkek

A lakás beltéri világítása
A lakás világítótesteinek kiválasztásakor számtalan különféle szempontot kell figyelembe venni, éppen ezért a beltéri lámpák választéka is igen széles…

További cikkek