Három év elteltével Koncz Zsuzsa Tündérország címmel új – a stúdióalbumok sorában a 38. – lemezzel jelentkezik, majd az album megjelenését követően – a hazai énekesnők körében egyedülállóan – kilenc elsöprő erejű sportcsarnokbeli koncert után, tizedszer is az Aréna színpadára lép 2014. március 14-én. A példátlan pályafutáshoz méltó 10. jubileumi nagykoncert fellépő vendége lesz többek között Bródy János, Szörényi Levente és Tolcsvay László.
1962-ben a Ki mit tud-on kezdődött; Koncz Zsuzsát és gimnáziumi osztálytársát, Gergely Ágit az egész ország megismerte és a szívébe zárta. Azt azonban senki nem gondolta, hogy az egyik „Gézengúz” 2014-ben, 38 albummal a tarsolyában a 10. jubileumi nagykoncertjére készül majd a Papp László Budapest Sportarénában.
A vetélkedő után Koncz Zsuzsa a nagy generáció sztárzenekaraival énekelt; előbb az Omegával, majd az Illéssel és rövid időre csatlakozott a Metróhoz is. Főleg egyetemi klubokban tartották a bulikat, a fiatalok körében zajos sikereket arattak, miközben az életre is készültek; mérnöki, orvosi vagy közgazdasági tanulmányokat folytattak, a közös zenélések máig tartó baráti és munkakapcsolatokat eredményeztek. Ez volt az ártatlanság kora, az „igazi szép idő”, amiről a később híressé vált dal is szól: „64-ben épp hogy elindultunk / 64 nyarán még csak álmodtunk…”
Koncz Zsuzsa számára – anélkül, hogy ezt különösebben ambicionálta volna, hiszen ő a jogi egyetemre járt – az Illés zenekarral felvett, Rohan az idő című dal jelentette a „nagy áttörést”. Szörényi Levente szerzeménye (a szövegíró S. Nagy István) a magyar nyelvű rockzene első felvétele lett. A korong minden eladási rekordot megdöntött, és ezzel megnyitotta a hazai hanglemezipar új korszakát.
Koncz Zsuzsa Bródy János szövegeiben megtalálta azt, ami számára igazán izgalmas volt: a zene segítségével elmondani mindazt, ami a világban érdekelte. A politikai szigor, az alkalmi cenzúra sem fogott ki rajta, ha Bródy szövegei nemkívánatosak voltak, verseket énekelt; Arany Jánostól József Attilán át Kányádi Sándorig, többek között Bródy János zenéjével is. A sikeres verslemezek is bizonyítják, a kedvenceket nem lehet elzárni a közönségüktől.
A 80-as évektől kezdve Koncz Zsuzsa dalszerzőinek népes társasága egyre bővült: Bródy János és Tolcsvay László mellett Bódi László Cipő, Lerch István, Bornai Tibor, Gerendás Péter, Závodi Gábor is beállt a sorba. A szövegírók, költők között megjelent a fiatal generáció: Tóth Krisztina és Karafiáth Orsolya is.
Az új albummal töretlenül folytatódik a Koncz Zsuzsa életmű, de úgy tűnik, igen fontos, szövegében és hangzásában is kivételes, olykor szélsőséges album született. „Azon kaptam rajta magam, hogy amiként halad az idő, és a körülöttem kavargó világ radikalizálódik, én is élesebben fogalmazok. Néhány évvel ezelőtt még féltem Tóth Krisztina Repülő című nagyon szép, mély, drámai versétől, de valószínű, József Attila Világosítsd föl című költeménye is csak a privát lelkemhez szólt. Mostanra lettem kész arra, hogy elénekeljem mindkettőt” – nyilatkozta új lemezéről az énekesnő. A lemez külön érdekessége, hogy két, eddig nem publikált Bódi László Cipő dalt is elénekel rajta Koncz Zsuzsa.