Gyerekkorában poszterekre, kamaszként zenekarának felszerelésére költötte el megtakarított pénzét Gönczi Gábor műsorvezető, aki idén először vesz részt az ismert bank Vigyázz, Kész, Pénz! pénzügyi vetélkedőn zsűritagként. A háromfordulós versenyre 3-5 fős általános iskolás csapatok nevezhetnek 2014. január 10-ig.
„Egész életünkben mindig gyűjtöttünk valamire a családommal. Gyerekkoromban tetőzött a takarékbélyeg-láz, az összes spórolt pénzemen Csillagok Háborúja és Queen posztereket vettem” – mondta Gönczi Gábor, az RTL Klub Fókusz című műsorának műsorvezetője, aki idén először fogja általános iskolások pénzügyi tudását zsűrizni a K&H Vigyázz, Kész, Pénz! pénzügyi vetélkedőn. „16 éves koromig nem voltak konkrét vágyálmaim. Aztán megalapítottam a Smile zenekart, aminek a gázsiját sokáig kizárólag a saját felszerelésünk tökéletesítésére fordítottuk. A Fókusznál 21 éves korom óta dolgozom, azóta a saját keresetemből élek. Ebből mindig félretettem, az első lakásom indulótőkéje is ebből származik. A mai napig szeretek félretenni, de nem vagyok „befektető” típus. Amim van, azt végső soron szeretem elkölteni. Igaz, nincsenek tartalékaim, de az élményeimet nem adnám oda semmiért” – tette hozzá.
A háromfordulós versenyre általános iskolai tanulók nevezhetnek 3-5 fős csapatokkal, 4 kategóriában (1-2., 3-4., 5-6. és 7-8. osztályosok). Az első, online szakasz során a résztvevőknek a www.kh-vigyazzkeszpenz.hu weboldalon található feladatokat kell megoldaniuk és beküldeniük 2014. január 10-ig. A beérkezett legjobb pályázatok közül a zsűri választja ki a második fordulóba továbbjutó csapatokat, akik részt vesznek a márciusban induló regionális középdöntőkön. A verseny utolsó szakaszában pedig a döntős csapatoknak kell bizonyítaniuk pénzügyi ismereteiket a májusi, budapesti döntőn.
„A Vigyázz, Kész, Pénz! pénzügyi vetélkedővel az az elsődleges célunk, hogy a gyerekek minél fiatalabb korban, játékos formában elsajátítsák az alapvető pénzügyi ismereteket, hogy majd felnőttként tudatosabban hozzák meg gazdasági döntéseiket és ezáltal is teljesebb életet élhessenek. A zsűri minden esetben igazságos döntést kíván hozni, ha kell, szigorúak leszünk, ugyanakkor ahogy a korábbi években is, igyekszünk a versenyfordulókon tapasztalt pozitívumokat kiemelni a diákoknak, hogy azokból okulva minél több hasznos tudásra tegyenek szert” – mondta Horváth Magyary Nóra.