2024. 04. 29. hétfő

Péter
1 EUR 392 HUF
1 GBP 458 HUF

Ékszerek kerámiába álmodva

Már legalább egy éve invitál Szurdoki Judit/ 50/ barátnőm, hogy látogassak el műhelyébe, mert valami újdonságot szeretne nekem mutatni, de valahogy sohasem jutottam el hozzá. Most sem a műhelyében találkoztunk, hanem a 31.Ásványfesztiválon az Egyetemen, -ahol Ő maga kínálta alkotásait – s bizony rácsodálkoztam az új technikával készült ékszerekre.

Boros István szobrászművész, egy kiállítás ürügyén a következőket mondta róla:
„Aki Szurdoki Judit közelébe kerül, nagyon rövid idő alatt feltöltődik pozitív energiával.
Olyan dinamizmus, életerő sugárzik belőle, ami még a depressziósokat is optimistává változtatja.
Ezt az életet igenlő energiát sugározzák festményei is, amiket leginkább az univerzum ősrobbanásához tudok hasonlítani.
A kígyózó, vonagló formák, a centrális elrendezés, az élénk villódzó fények az életunt embert is felrázzák, megrészegítik az embert. A képeit nézve, vad táncot volna kedve járni.”

Judit mindamellett, hogy hosszú évek óta fest, – több kiállítása is volt már – mindig kísérletezik valami újdonsággal.

-Rendszeresen 1982-től jelentek meg munkáim, közös és egyéni kiállításokon egyaránt, és
2008-tól tagja vagyok az Országos Képző- és Iparművészeti Társaságnak, 2009-től tagja vagyok a BAK egyesületnek, – mondja kicsit felelevenítve pályáját. – Egyébként autodidakta módon képeztem mindig magam, s az új technikához, a férjem, Kormos Győző keramikus munkái adtak ötletet.
– Ezek a kígyózó formák azért a festményeidről is visszaköszönnek…
– Igen ez igaz, mert a bennem lévő erőt, gondolatokat ezzel tudom legjobban illusztrálni. Az ékszerek egyedi tervezésűek, kis szériában készülnek kerámiából.
– Mi ez a technika, amit használsz?
– Mázas és lüszteres technikával készülnek az ékszereim, és ásványokkal, gyöngyökkel, rézzel díszítem őket. Van aranyozott változata is.

Az ékszerek nagyon dekoratívak, extravagáns külsőt kölcsönöznek viselőjüknek, jól hordhatóak akár a hétköznapokban, de akár elegánsabb estélyi viseletek jó kiegészítői is lehetnek.
Kép és szöveg: Orosz B.Erika

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Facebook

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Ukrán gyerekek a Ráth-villában
Már három alkalommal fogadott az Iparművészeti Múzeum múzeumpedagógiai osztálya a háború miatt jelenleg hazánkban élő ukrán gyerekeket kifejezetten ne…