• Sport
  • »
  • Január közepén rajtol barcikai teremlabdarúgó emléktorna

Január közepén rajtol barcikai teremlabdarúgó emléktorna

Kazincbarcika – 1977-ben rendeztek először teremlabdarúgó tornát Kazincbarcikán.

Az akkor Téli Kupa névre keresztelt versenysorozat mára az ország egyik legrégebbi tornájává nőtte ki magát. S bár országszerte csökkent az ilyen jellegű szabadidős rendezvények száma és ázsiója, a barcikai szervezők töretlen lelkesedésének köszönhetően ez a torna minden nehézséget túlélt. 2009-től már a nagyszerű egykori labdarúgó és edző Szitka Béla nevét viseli a sportesemény, amit évről-évre a téli felkészülési időszakban rendeznek meg.

– Idén több mint 60 csapat nevezett a hagyományos teremtornára, a rajt pedig január 14-én szombaton lesz – mondta Fehér Gyula, a IV. Szitka Béla Kispályás Labdarúgó Emléktorna főszervezője.
– A teremtornára nemcsak helyi és környékbeli csapatok, baráti társaságok, labdarúgók neveztek, ami nagyon örömteli, mint ahogy az is, hogy sok jelenlegi aktív focista rúgja a bőrt majd hétvégenként nálunk. Hagyományosan öt kategóriában zajlanak majd a küzdelmek, felnőtt férfiak (13), öregfiúk (10), nők (4), ifik (6) és iskolások (28) alkotják a népes mezőnyt. Ez utóbbi kategóriában négy korcsoportra (I. kcs. – 7 csapat; 2. kcs. – 9 csapat; 3. kcs. – 7 csapat; 4. kcs. – 5 csapat) bontottuk a jelentkezőket – tudtuk meg Fehér Gyulától.
Az emléktornát a tervek szerint 9 játéknapon bonyolítják le, a találkozók rendjét megpróbálják hozzáfésülni más teremtornákhoz, hogy a nevezők azokon is részt tudjanak venni. 2011-ben egyébként a felnőtt férfiaknál a Buffaló, az öregfiúknál az Ipszer, a hölgyeknél pedig a Kurityán csapata nyert. Az ifjúsági kategóriában a sajószentpéteri Pattantyús volt a legjobb, míg az iskolásoknál a barcikai Kazinczy négy, az Ádám Jenő pedig egy győzelmet gyűjtött be.

13.    Felsőnyárád

A csapatok körmérkőzést játszanak, az így kialakult sorrend alapján a negyeddöntőbe kerül a mezőny 1-8 helyezettje.

Ők két négyes csoportba kerülnek.
„A” csoport:                „B” csoport:
1. helyezett                2. helyezett
4. helyezett                3. helyezett
5. helyezett                6. helyezett
8. helyezett                7. helyezett

A két csoport 1-2 helyezettje „keresztbe” játszik. A győztesek az első, a vesztesek a harmadik helyért játszanak.

5.    Mályinka                    5.  Csütörtök fél kilenc

Továbbjut a csoportok 1-3 helyezettje, ők két hármas csoportban mérkőznek tovább.

„I” csoport:                „II” csoport:
1.    A1                     1.    B1
2.    B2                     2.   A2
3.    B3                     3.   A3

A két csoport 1-2 helyezettje „keresztbe” játszik. A győztesek az első, a vesztesek a harmadik  helyért  játszanak.
Nők
Kurityán
KBSC
Mezőcsát
Miskolci Vénusz

4 csapat nevezett ők körmérkőzést játszanak, az így kialakult sorrend alapján a döntő napján az első a negyedikkel , a második a harmadikkal játszik.
A győztesek az első, a vesztesek a harmadik helyért játszanak.