2024. 05. 19. vasárnap

Ivó, Milán
1 EUR 388 HUF
1 GBP 452 HUF
Esélyteremtés nyolcvan hátrányos helyzetű állástalannak

Esélyteremtés nyolcvan hátrányos helyzetű állástalannak

Esélyteremtés nyolcvan hátrányos helyzetű állástalannak Különjárat szállítja őket a képzés helyére, ebédet kapnak, a tanulással töltött nap végén pedig 1500,- Ft készpénzt vehetnek át azok a tartós munkanélküliek, akik vállalták a tanulást. Ózd térségéből nyolcvanan vesznek részt a munkaerő-piaci felkészítésben.

Az Első lépés az integráció felé – lépésről lépésre Ózd kistérségében című pályázatot az alacsony iskolai végzettségűek, valamint az elavult szakmával rendelkező rendelkezésre állási támogatásban részesülő emberek részére írták ki. Mivel Ózd térségében ezerszámra él ilyen adottságú ember, ezért a Borsodbótai Önkéntes Tűzoltó-, Településszépítő-, Környezetvédő és Foglalkoztatást Elősegítő Egyesület (ÖTTE) megpályázta a lehetőséget és nyert. A 2009. július elsején indult program toborzással kezdődött, az Ózdi Családsegítő Szolgálat szociális szakemberei a meggyőzés fázisában kétszáz embert kerestek meg. Közülük nyolcvanan vállalták, hogy beülnek az iskolapadba és 2010. december végére készen állnak majd a munkaerőpiacon történő elhelyezkedésre. Többségében a Bükk-Hegyhát községeiből érkeznek, de vannak közöttük ózdiak is. A szakmai részt Bujtor István felnőttképzési szakértő vezeti, aki az első foglalkozásokon a személyes kontaktus kialakítására helyezte a hangsúlyt. Elmondta: a cégek manapság szakképzett dolgozókat keresnek, tehát iskolázott emberekre van szükségük. Akinek nincs meg a nyolc általánosa, azok számára szinte lehetetlen az elhelyezkedés.

Gulyás János projektmenedzser a korábbi években több környezetvédelmi, egészségügyi és foglalkoztatási programban részt vett, amelyet az ÖTTE nyert meg Borsodbótának, illetve a kistérségnek. A Küzdelem a munka világából történő kirekesztődés ellen, valamint a nők munkaerőpiacra való visszakerülésére kiírt pályázatok révén számos álláskereső talált munkát, de hajtottak végre mentorképzést is az ózdi szociális szakemberek számára.

A november 23-án kezdődött szakmai részt a sátai pihenőházban tartják, ahol a tanulmányok a munkaerőpiachoz kapcsolódnak. Van, akit írni, olvasni és számolni tanítanak, mások viszont hamarosan informatikát tanulhatnak. Cél, hogy ezek az emberek minél hamarabb el tudjanak majd igazodni a mindennapi életben, így elsajátíthatják a munkahelyi megjelenés szabályait, valamint az álláskeresési technikákat. A képzések különböző időtartamúak, a kulcskompetenciák elsajátítására 20 napot szánnak, míg a többi anyagot 3-6 nap alatt adják le az előadók. A négytagú menedzsment abban bízik, hogy a befektetett munka ezúttal is megtérül, és a 67 millió 600 ezer forint értékű, uniós és magyar állami forrásokból támogatott program jövő év végén sikeresen zárul.

 

Kovács I.

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Facebook

Kapcsolódó cikkek

További cikkek