UNIÓS TÁMOGATÁSBÓL VALÓSULT MEG A SZENT LÁZÁR MEGYEI KÓRHÁZ REHABILITÁCIÓS ELLÁTÁSÁNAK FEJLESZTÉSE
Ünnepélyes keretek között lezárásra kerül a Szent Lázár Megyei Kórházban megvalósult fejlesztés, mely eredményeképpen egy új multidiszciplináris rehabilitációs centrum.
A fejlesztés egy régión átívelő projekt keretén belül valósult meg, melyben az Észak-magyarországi régió 11 kórházának rehabilitációs ellátása újul meg. Az Észak-magyarországi Operatív Program keretében 4.673.914.115 forint uniós támogatással megvalósuló „A rehabilitációs ellátórendszer fejlesztése az Észak-magyarországi régióban” című projekt alapvető célkitűzése: a különböző rehabilitációs szakterületekhez való lakossági hozzáférés földrajzi-regionális és ellátásbeli egyenlőtlenségeinek csökkentése, valamint az elérhető egészségügyi rehabilitációs szolgáltatások színvonalának javítása az infrastruktúra és a műszerezettség fejlesztése révén. A beruházást az Európai Unió és a magyar állam támogatta.
A projekt megvalósítására konzorcium jött létre, amelyben a konzorciumvezetői feladatokat a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kórház és Egyetemi Oktató Kórház látja el.
A rehabilitációs ellátórendszer fejlesztése Borsod-Abaúj-Zemplén megyében hat, Heves megyében kettő, míg Nógrád megyében három kórházat érint.
A Szent Lázár Megyei Kórházban megvalósult projekt rövid tartalma:
Az intézet a projekt segítségével egy multidiszciplináris szemléletű központi rehabilitációs egységet hozott létre, melyben a szolgáltatások egy egységben, egymásra épülve, de egymástól függetlenül működnek. Ez a szervezeti egység jelenti a biztosítékát a magas szakmai színvonalat biztosító költség-hatékony, humánerőforrás takarékos betegellátásnak.
Ez az egység látja el:
a korai, aktív és tervezett neuromuszkuloszkeletális fekvőbeteg rehabilitációs osztályt,
a járóbeteg neuromuszkuloszkeletális rehabilitációt,
a járóbeteg kardiológiai rehabilitációt,
a járóbeteg gyermekrehabilitációt,
a járóbeteg pulmonológiai rehabilitációt.
A projekt során 151 millió Ft értékben került beszerzésre orvosi gép műszer, mely eszközök a mozgásszervi rehabilitációs osztályra, kardiológiai-, és tüdő rehabilitációra kerültek.
A projekt során 164 millió forintból valósult meg az építési beruházás, mely tartalmazta a rehabilitációs osztály felújítását és egy emeletráépítését is.