2026. 07. 11. szombat

Nóra, Lili

1 EUR 356 HUF
1 GBP 419 HUF
Kezdőlap » Közélet » Köztünk szólva » Jobbik:Az elhallgatás és a cenzúra ellen tiltakozik a Jobbik
royal_magazin_PNG

Jobbik:Az elhallgatás és a cenzúra ellen tiltakozik a Jobbik

A Jobbik tiltakozik az ellen a már gyakorlattá vált eljárás ellen, ahogyan a közszolgálatinak nevezett MTI cenzúrázza és elhallgatja a nemzeti párt hírértékkel bíró sajtótájékoztatóit. Már nem csak a vidéki nagyvárosokban tartott országos jelentőségű jobbikos sajtótájékoztatóinkról, hanem a budapestiekről sem számolnak be.



A Jobbik követeli az egyenlő bánásmód elvének betartását, hiszen amíg a Fidesz és a baloldal majd’ minden rezdülését feldolgozzák, addig ez a Jobbik esetében aránytalanul kevesebb esetben mondható el. A kettős mérce alapja ráadásul mindig az, hogy a kormánypártoknak mely téma zavaró vagy kényes, ezeket az eseményeket az MTI jobbnak látja elhallgatni. Az Orbán Ráhel esküvőjén történt telefonlopás vagy a szombathelyi csecsemőrablás – számos más téma mellett – például teljesen tiltott téma az MTI-nél, különösen, ha jobbikos politikusok feszegetik. Azt mi sem tudjuk melyik jobb: ha eljön egy sajtótájékoztatónkra az MTI tudósítója, s utólag tiltják le az anyagot, vagy ha eleve gondolatolvasóként próbálja a távirati iroda kisakkozni a jobbikos sajtótájékoztató címe, témája alapján, vajon mennyire érinti érzékenyen a kormányoldalt az esemény, s arról előre letiltja tudósítóját? A J obbiknak a közelmúltban mindkettőhöz volt „szerencséje”.

Bezzeg a fideszes politikusoknak nem kell ettől tartaniuk, ők bárkit kritizálhatnak, illetve hétről hétre megismételgethetik például a rezsicsökkentés sikereiről tartott monológjaikat – azt az MTI megírja. Emellett a távirati iroda rendíthetetlenül beszámol az olyan „országos jelentőségű és hírértékű” eseményekről is, mint például egy látogatóközpont avatása, vagy ha újabb üvegfúvókat vásárolnak a salgótarjáni öblösüveggyárba, sőt fotókkal dokumentálja a magát nem közszereplőként definiáló Orbán Gáspár pályára lépését a másodosztályú bajnokságban. A lényeg, hogy fideszes politikus mondja a beszédeket!

A Jobbik tisztességes tájékoztatást követel a közszolgálati kötelezettséggel rendelkező médiumoktól. A médiahatóság különféle híradók alapján készített statisztikái, illetve a hétvégén nyilvánosságra került EBESZ-jelentés is mind-mind azt bizonyítják, mennyire elhallgatják a Jobbikot társadalmi támogatottságához, erejéhez és sajtóeseményeinek számához képest. A szükséges jogi lépéseket most is megtesszük, másban nem bízhatunk.

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

143150

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

1) Folyton hazudozik
——————–
– Kisfiam, mi lesz így belőled, hogy folyton csak hazudozol?
– Ha ügyetlen vagyok börtöntöltelék, ha ügyes vagyok meteorológus,
ha nagyon ügyes vagyok, politikus.

—————–
2) Gyógyszertáras
—————–
– Hogy hívják a jóllakott gyógyszertárost?
– ???
– Telepatikus.

————–
3) Kéményseprő
————–
– Jean, hallotta, hogy tegnap elütöttek egy kéményseprőt?
– Hát ez rettenetes! Már a háztetőn sincs biztonságban az ember!

————
4) Pofaverés
————
– Ki verte így össze a pofádat?
– Tegnap kivételesen józanul mentem haza az éjjel, és a feleségem nem
ismert meg.

—————-
5) Kedvenc tárgy
—————-
Pistikét a suliról faggatja a szomszéd néni:
– És melyik a kedvenc tárgyad az iskolában?
– A csengő.

 

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés