A Jobbik szerint felháborító, amit a Magyar Labdarúgó Szövetség a diósgyőri szurkolókkal és a magyar jelképekkel művel az utóbbi hetekben, hónapokban. Pakusza Zoltán, a Jobbik miskolci elnöke szerint az is jelzés értékű, hogy Sebestyén László, a Fidesz országgyűlési képviselője ismét cserbenhagyta választóit, miután két héttel ezelőtti kérése ellenére sem határolódott el az MLSZ magyar jelképeket diszkrimináló, a szurkolókat mondvacsinált okokkal büntető magatartásától. Kiemelte, a Diósgyőr szurkolói sokkal inkább dicséretet érdemeltek volna, amiért egységesen kívántak gyógyulást Akeem Adams-nek, az FTC színes bőrű légiósának.
A Jobbik továbbra is kíváncsi arra, Sebestyén László miért nem állt ki választói mellett: vajon politikailag nem merte felvállalni az ügyet, vagy egyetért a Diósgyőr megbüntetésével, tette fel a kérdést Pakusza, aki az alábbi nyílt levélben fordult a Magyar Labdarúgó Szövetséghez:
Tisztelt Csányi Sándor Úr! Tisztelt Magyar Labdarúgó Szövetség!
Tősgyökeres miskolciként és Diósgyőr szurkolóként mélységesen felháborít, amit az Önök ellenőrei az ország egyik legnagyobb szurkolótáborával és nemzeti jelképeinkkel tesznek. Szeretném felhívni a figyelmüket, hogy Önöknek, mint a magyar labdarúgás választott vezetőinek azon kellene munkálkodniuk, hogy hogyan emelkedjen a labdarúgásunk színvonala és ezzel népszerűsége.
Ez a játék a nézőkért, a szurkolókért van.
Miskolcon a DVTK az egyetlen olyan megmaradt közösségformáló erő, amely képes összefogni a korra, nemre, vallásra, politikai hovatartozásra tekintet nélkül a város lakóit, és azokat is, akik már elhagyták ezt a várost. Önök most ezt a közösséget készülnek szétverni!
A Diósgyőr szurkolótáborát nem megbüntetni, hanem megdicsérni kellett volna, amikor a Ferencváros elleni mérkőzés előtt gyógyulást kívántak a Fradi színes bőrű játékosának. Nem központi irányításra, nem pénzért, csupán emberségből. Nem ezt tették. Önök ezt a közönséget megbüntették, mert ezek az emberek nem csak emberként jók, de szeretik hazájukat, nemzetüket és ezt ki is fejezték egy drapériával. Ezen a drapérián a Szózat első sora, egy „ismeretlen” katona – aki a hazáért életüket adó hősöket ábrázolja – szerepelt a történelmi 1100 éves határokkal. Önök szerint ez politikai véleménynyilvánítás, amely sérthet másokat.
Tisztelettel kérem, nevezzék meg azokat a közösségeket, szervezeteket, amelyek Önöknél szóban vagy írásban tiltakoztak a Diósgyőr szurkolók drapériái miatt?
Kik azok az emberek, netán szervezetek, akiket Magyarországon zavarnak a magyar jelképek?
Kik döntik el az MLSZ-nél, hogy mi számít politikai tartalomnak, és mi számít diszkriminatívnak?
Várom válaszukat!
Pakusza Zoltán,
Jobbik miskolci elnöke