Tavaly Magyarországon elsőként született nagy szőröstatu a Miskolci Állatkertben. A miskolci tatuk idén is egy elsőséget mondhatnak magukénak, ugyanis először születtek ikreik. A két fiatal állat még alig múlt egy hónapos, eddig idejük nagy részét az odújukban töltötték, mostanra azonban már egyre gyakrabban hagyják el azt, hogy felfedezzék a külvilágot.
Október 10-én két újszülött tatuval gyarapodott a Miskolci Állatkert. A két kis állat alig volt több 100 grammosnál, amikor világra jöttek, apró rózsaszín testükön azonban halványan már akkor is megfigyelhetőek voltak a fajra jellemző öveik. Az ikrek nagyon gyorsan növekednek, hiszen öt hét elteltével már elérték az 1 kilogrammos súlyt is, és megjelenésüket tekintve most már teljes egészében a felnőttek kicsinyített mása. Amikor háromhetes korukban elkezdett nyílni a szemük, el-elhagyták a szülői házat jelentő odújukat, ma pedig már bátran szaladgálnak férőhelyükön – mindaddig, míg aggódó anyjuk meg nem elégeli ezt, és erélyesen vissza nem tereli őket otthonukba.
A nagy szőröstatuknál (Chaetophractus villosus) nem ritka egyébként, hogy ikrek jönnek a világra, sőt, igazából ez az általános. Sok tatufajtól eltérően a nagy szőröstatu azonban nem egypetéjű ikreknek ad életet, hiszen gyakori, hogy a két utód egyike nőstény, a másik pedig hím. A Miskolcon világra jött kölykök nemét viszont egyelőre még nem lehet megállapítani.
A Dél-Amerika száraz, bozótos, füves, erdős területein honos nagy szőröstatu mintegy kéthónapos vemhesség után hozza világra utódait, a maga ásta földalatti üregében. A fiatalok kilenc hónaposan válnak ivaréretté, és akár húsz évnél magasabb kort is megérhetnek.