2024. 11. 25. hétfő

Katalin
1 EUR 411 HUF
1 GBP 494 HUF
Kezdőlap » Kultúra » Kultúra » Kalandregény farkasordító hidegben

Kalandregény farkasordító hidegben

Közeledik a tél, lassan kezdődik a fűtőszezon, egyre rétegesebben kell öltözni, és azok, akik két-három hete még a negyven fok miatt panaszkodtak, lassan majd mindenkinek a hideg időjárásról fognak beszélni. Pedig azért, lássuk be, itt kevésbé tragikus a helyzet, mint mondjuk azoknak, akik Alaszkában eltévednek – a tévéműsorának köszönhetően világszerte ismert és népszerű túlélőművész, Bear Grylls legújabb kalandregénye ezzel az alaptörténettel indul.

Bear Grylls munkásságáról már több alkalommal is írtunk, legutóbb a Tűzön-vízen át címmel megjelent önéletrajzi kötete kapcsán. Legújabb megjelent műve azonban eléggé más jellegű, hisz A farkas útján címmel ezúttal fikciót, méghozzá kalandregényt alkotott. Nem mondom, változatos élete lehet: egy skorpiócsípés és egy sziklamászás között még van indíttatása egy regényt is megírni…

Márpedig, bár alapvetően nem író, az esetleges ilyen irányú hiányosságait bőven kompenzálja az a tapasztalat és túlélő-szakértelem, amelyre az évek során szert tett a világ különböző pontjain. És bár ez a regénye épp a jeges északon játszódik, alighanem hasonlóan profi (és főleg precíz) lenne a stílusa, ha egy sziklaszirtre, vagy a dzsungelbe helyezte volna a szereplőit.

Az alapötlet egyáltalán nem újszerű: gondoljunk csak bele, hányszor találkoztunk már az elveszett ember vagy csoport koncepcióval (kezdve Robinson történetétől a népszerű ifjúsági regényen, A legyek urán át a nagysikerű Lost című sorozatig), Mivel azonban a karakterek és a helyszínek kombinálása rengeteg lehetőséget biztosít, (nem lebecsülve a feladatot, de) könnyű olyat írni, amilyet még nem olvastunk.

Ráadásul azért az vitathatatlan, hogy ez a téma nagyon is bevált – már csak azért is, mert félelmünkre alapoz. És ez a félelem nem egyenértékű a vámpíros horrorkönyvek által kiváltott borzongással, hisz míg utóbbiról tudjuk, hogy lehetetlen, az mindnyájunkkal előfordulhat, hogy lezuhanunk egy lakatlan szigetre vagy egy jégmezőre. Márpedig a valóság sokkal rémisztőbb a fikciónál.

DicsukD

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

Mindenhol szükség van tanárokra!
Kétség nem fér ahhoz, hogy az oktatás és vele együtt a tanárok helyzete és megítélése volt már jobb is az elmúlt évtizedekben, viszont ez nem jelenti …

További cikkek

Üdv a pénzügy világában!
Az iskolás évek alatt sokan abszolút távol érezzük magunktól a matematikával összefüggő tantárgyakat, aztán a felnőtt életünkben mégis pénzügyekkel, s…

Facebook

Időjárás

Karikatúra

furesz

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

– Hogy hívják a mexikói rigót?
– ???
– Rodrigó!

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp