…a színművész most a Vigyázz, Kész, Pénz! pénzügyi vetélkedőn zsűrizik
Június 3-4-én a K&H Vigyázz, Kész, Pénz! pénzügyi vetélkedő korosztályonkénti nyolc-nyolc legjobb csapata a budapesti döntőn csap össze, hogy kiderüljön, ki 2013 legügyesebb diák pénzügyese. A zsűri tagja Csonka András színművész is, aki elmondta: szülei őt annak idején nem vonták be a családi költségvetés elkészítésébe.
„Nálunk nem volt példa arra, hogy a költségvetés megtervezésébe bevontak volna a szüleim. Természetesen úgy neveltek, hogy tisztában legyek a pénz értékével, és ha kell, takarékoskodjak, de hogy ők mire mit költöttek, azt csak ők tudták” – emlékezett vissza Csonka András színművész gyermekkori, pénzügyekkel kapcsolatos emlékeire. „Nagyon szórakoztató és hasznos formája volt a pénzgyűjtésnek az iskolai takarékbélyeg abban az időben. Mindig kaptam pár forintot arra, hogy a legújabb mintájú bélyegeket meg tudjam venni, így kis szülői segítséggel az egyik nyári vakációra már egy új kemping kerékpárral utazhattam. Ez volt az első dolog, amit lényegében én vettem a saját pénzemből.”
A színművész ugyanakkor úgy gondolja, ha ő ma lenne gyerek, sokkal több pénzügyi oktatásra lenne szüksége. „A mai, megváltozott világban még nagyobb jelentősége van a pénzügyek ismeretének, a megtakarításnak, a befektetésnek, hiszen elmúlt a takarékkönyvek fix kamatozású korszaka, át kell látni a lehetőségeket. Az ismerkedést a pénzügyi világgal már gyerekként el kell kezdeni, ha a szülők nem jártasak a témában, akkor szakemberek segítségével, akár az iskolában” – mondta Csonka András, aki nemsokára zsűritagként lesz jelen a K&H Vigyázz, Kész, Pénz! pénzügyi vetélkedőn.
A vetélkedő döntőjébe bejutott csapatok a családok rendszeres kiadásairól, pénzügyi alapismeretekről és ezek gyakorlati alkalmazásáról adnak majd számot június 3-4-én, a Dührer Rendezvényházban.
A harmadik alkalommal megrendezett pénzügyi vetélkedőn idén számos olyan csapat is részt vesz, amelyik már a korábbi versenyekre is jelentkezett, így ezek a diákok évről évre újabb ismeretekkel gyarapítják pénzügyi tudásukat.
„A bank célja, hogy játékos formában olyan gyakorlati pénzügyi tudással gyarapítsa a gyerekek ismereteit, mely révén felnőhet egy pénzügyileg már tudatosan gondolkodó és cselekvő generáció. Egy korábbi, a versenyre csapatokat felkészítő tanárok körében végzett felmérésünk ugyanis azt mutatta ki, hogy a mai 13-14 éves tinédzserek többsége nincs tisztában a legalapvetőbb pénzügyi fogalmakkal, illetve nem tudja, miből tevődik össze egy család költségvetése” – mondta Horváth Magyary Nóra, a K&H Csoport kommunikációs ügyvezető igazgatója.