2026. 06. 27. szombat

László

1 EUR 354 HUF
1 GBP 411 HUF
Kezdőlap » Közélet » Köztünk szólva » Értelmetlen döntés – Leépülő betegellátás a XVII. kerületben
royal_magazin_PNG

Értelmetlen döntés – Leépülő betegellátás a XVII. kerületben

A Jobbik XVII. kerületi Alapszervezete megdöbbenéssel értesült arról, hogy az ÁNTSZ illetékes szervének, az Országos Tisztifőorvosi Hivatalnak döntése értelmében január 21-től elsősorban Ecser, Maglód és Pécel lakossága veheti igénybe a Pesti úti HT Medical Center Kft. egészségügyi intézmény térítésmentes szakellátásait. A területi ellátási kötelezettség térképét átrajzoló ÁNTSZ-határozat nélkülöz minden szakmai és helyismereti szempontot, drámai mértékben beszűkítve Rákosmente polgárainak egészségügyi ellátását.
A Jobbik XVII. kerületi Alapszervezetének 2010-es választási programjának sarkalatos pontja volt Rákosmente egészségügyi tevékenységének fejlesztése. A programban többek között szerepelt egy XVII. kerületi 10-12 ágyas betegellátó központ, ahol a súlyos betegek állapotát stabilizálnák a szállítás előtt, mivel Rákosmentének nincs kórháza. Ez a központ adhatná egy későbbi helyi kórház alapját is, hiszen Rákosmente területileg és a lakosság számában is nagyobb, mint például Szolnok, a szolnoki kórház létjogosultságát mégsem vitatja senki. 1990 óta sem az SZDSZ-Fidesz-KDNP-MDF koalíciós, sem az azt követő szocialista, sem pedig a jelenlegi fideszes városvezetés nem tudott előrelépni az ügyben, miközben Rákosmente egészségügyi ellátása leépült. Tavaly április 1-től megszűnt a hétvégi házi gyermekorvosi ügyeleti ellátás is, amely szintén kiváltotta a helyi lakosok ellenérzését.

Bár kerületi közleményében Riz Levente polgármester megdöbbenésének adott hangot az ÁNTSZ-határozattal kapcsolatban, nehezen hihető, hogy az illetékes, vagyis a fővárosi kormányhivatal élén álló Pesti Imre nem tájékoztatta a városvezetést a készülő döntésről, különös tekintettel arra, hogy köztudott a szoros kapcsolata a XVII. kerületi Fidesszel.

A Jobbik XVII. kerületi Alapszervezete eleget téve választási ígéretének, miszerint minden esetben a kerületi polgárok érdekeit tartja szem előtt, kész támogatni a városháza nevében jövő héten induló aláírásgyűjtést, illetve tiltakozni fog a fővárosi kormányhivatalnál és a Nemzeti Erőforrás Minisztériumnál is az ÁNTSZ-határozat miatt.

Nótin Tamás, a Jobbik XVII. kerületi önkormányzati képviselője

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Budapest, ahogy a festők látták
Megjelent a főváros 150 évét bemutató monumentális művészeti album A könyv megjelenését kiállítás is kíséri a Kieselbach Galériában, amely 550 műal…

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

143150

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

1) Folyton hazudozik
——————–
– Kisfiam, mi lesz így belőled, hogy folyton csak hazudozol?
– Ha ügyetlen vagyok börtöntöltelék, ha ügyes vagyok meteorológus,
ha nagyon ügyes vagyok, politikus.

—————–
2) Gyógyszertáras
—————–
– Hogy hívják a jóllakott gyógyszertárost?
– ???
– Telepatikus.

————–
3) Kéményseprő
————–
– Jean, hallotta, hogy tegnap elütöttek egy kéményseprőt?
– Hát ez rettenetes! Már a háztetőn sincs biztonságban az ember!

————
4) Pofaverés
————
– Ki verte így össze a pofádat?
– Tegnap kivételesen józanul mentem haza az éjjel, és a feleségem nem
ismert meg.

—————-
5) Kedvenc tárgy
—————-
Pistikét a suliról faggatja a szomszéd néni:
– És melyik a kedvenc tárgyad az iskolában?
– A csengő.

 

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés