2024. 04. 29. hétfő

Péter
1 EUR 392 HUF
1 GBP 458 HUF

A Herman Ottó Múzeum és a Miskolci Galéria programja

2015. augusztus 31 – szeptember 5.
* Szeptember 3., csütörtök – Gorlice (Lengyelország)
URBÁN TIBOR KÉPZŐMŰVÉSZ KIÁLLÍTÁSA

Megnyitja: Kákóczki András, a Miskolci Galéria intézményvezetője

A Gorlicei Kortárs Galéria és Skanzen Múzeum meghívására önálló kiállítással mutatkozik be Urbán Tibor Lengyelországban. A tárlat a közeli szymbarki  reneszánsz kastély kortárs művészeti galériájában látható egy hónapon keresztül.
„Úgy döntöttem, hogy a lengyelországi tárlat megnyitójáig minden nap készítek egy képet, vagyis egy „vizuális naplót” vezetek, melyben csak képzőművészeti alkotások szerepelnek Az egy év alatt összeállt képes napló – remélem – egyszerre mutat majd be engem, az embert és a művészt is. A képsorozat összegzi a minden irányból hozzám eljutó információkat és az azokra megfogalmazott vizuális reagálásaimat is rögzíti. Hétköznapi életem szertartásszerűen meg-megáll ezekre az esti – ünnepi – pillanatokra, és csak az utazás képi előkészítésére, megörökítésére figyel és bízik annak tisztességes „dokumentálásában”. A képsorozat a szabad alkotásról, a képzelet improvizatív határtalanságáról, aznapi lelkiállapotom bemutatásáról szól, mellyel méltó módon szeretnék bemutatkozni e művészeti magasságairól is híres országban…” (Urbán Tibor)
(október 6-ig)

* Szeptember 4., péntek 16 óra – A Herman Ottó Múzeum Papszeri Kiállító Épülete (Miskolc, Papszer 1.)
MAGYARORSZÁG NAGY ÉS DICSŐ KIRÁLYAI
Válogatás Mecser Norbert gyűjteményéből

Megnyitja: Dr. Gyulai Éva történész-muzeológus, a Miskolci Egyetem Történeti Intézetének igazgatója

Gyűjtők és gyűjtemények címmel új kiállítás-sorozatot indít útjára ősszel a Herman Ottó Múzeum. Ennek nyitányaként a barokk könyvkultúra, rajzművészet és térképészet jegyében  nyílik az új kiállítás, mely Mecser Norbert  magángyűjteményének a legszebb darabjait tárja a látogatók elé.
Az 1664-ben Nürnbergben, Nádasdy Ferenc gróf költségén kiadott, magyar királyokat felsorakoztató portrésorozat 59 rézmetszete a hazai barokk uralkodóinkat felvonultató ősgalériák egyik legfontosabb forrása volt. Az eredeti, Nürnbergben nyomtatott kötet mellett a főúr által Pottendorfban alapított nyomdájában készült példány is megtekinthető, valamint az uralkodókról készült képsorozat egyes darabjai. A portrésorozatot a régi Magyarországot megjelenítő térképek és a korszak történelmi, természettudományos és teológiai témájú könyvészeti ritkaságai egészítik ki.
A kiállítást egy rendhagyó tárlatvezetés kíséri majd Mecser Norbert közreműködésével, amelyet 2015. szeptember 16-án, szerdán 17 órai kezdettel tartunk.
(október 11-ig)

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Facebook

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Ukrán gyerekek a Ráth-villában
Már három alkalommal fogadott az Iparművészeti Múzeum múzeumpedagógiai osztálya a háború miatt jelenleg hazánkban élő ukrán gyerekeket kifejezetten ne…