2021. 08. 2. hétfő

Lehel
1 EUR 356 HUF
1 GBP 416 HUF
  • Főoldal
  • »
  • Kultúra
  • »
  • Oscar-jelölt és Arany Pálma-díjas alkotások Miskolcon

Oscar-jelölt és Arany Pálma-díjas alkotások Miskolcon

Oscar-jelölt és Arany Pálma-díjas alkotások is szerepelnek a 17. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál kisjátékfilmes versenyprogramjában

CineFest, Miskolc, 2021. szeptember 10-18.

Az idei 17. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál kisjátékfilmes versenyprogramja talán minden eddiginél erősebbre sikerült. A benevezett filmek közül az előzsűri 23 ország, 38 alkotását válogatta be a versenyprogramba. A kisjátékfilm mezőnybe beválogatott filmeket kiválóan fémjelzi, hogy bekerült a programba a 2021-es Oscar-jelölt Börtönlevelek (The Letter Room, r.: Elvira Lind), a 2020-as Arany Pálma-díjas Félek, hogy elfeledem az arcod (I’m afraid to forget your face, r.: Sameh Alaa), a 2020-ban Torontóban kisjátékfilmes fődíjas Dustin (r.: Naila Guïguet) és az Annecy-i Nemzetközi Animációs Filmfesztivál díjazottja, a Nyugdíjasok (Ecore, r.: Samuel Petthey és Silvain Monney) is. Élő szereplős és animációs filmek, vidám és lélekemelő történetek, könnyed hangvételű és elgondolkodtató alkotások egyaránt megtalálhatóak az idei CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál kisjátékfilmes programjában, amiben – szokás szerint -, Magyarországon először látható filmek versengenek egymással a közönség és a zsűri tetszéséért.

Credit: Forrás: CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál

Nemzetközi versenyprogram / Kisjáték- és animációsfilmek

International competition / Short Features and Animated Films

 

1. MIROKUTANA

D: Andre Iriarte ALVAREZ

(Spain) 12 min

 

2. CE QUI RESTE / ALL THAT’S LEFT / ENNYI

D: Hugo SALVAIRE

(France/Belgium) 25 min

 

3. A DIEU LE PÈRE / IN THE NAME OF A FATHER / EGY APA NEVÉBEN

D: Michael DE NIJS

(France/Belgium) 14 min

 

4. ANTÍLOPE / ANTELOPE / ANTILOP

D: Diego MURILLO

(England/Australia) 13 min

 

5. POP CORN / POPCORN

D: Paul PAULSEN

(France/Sweden) 14 min

 

6. LA TIERRA DE L PASSADO / THE LAND OF THE PAST / A MÚLT FÖLDJE

D: Rui FALCÃO

(Portugal) 20 min

 

7. EN ROUTE / ÚTON

D: Marit WEERHEIJM

(Netherlands) 10 min

 

 

8. BARÊ GIRAN / THE HEAVY BURDEN / NEHÉZ TEHER

D: Yilmaz ÖZDIL

(Turkey) 17 min

 

9. LA MEILLEURE MANIÈRE… / THE PERFECT WAY / TÖKÉLETESSÉG MINDENEK FELETT

D: Ingrid HEIDERSCHEIDT

(France/Belgium) 24 min

 

10. 蝇目/ ALL THIS SURVEILLANCE / FIGYELŐ SZEMEK

D: Adel JERVIS

(China) 5 min

 

11. THE BLIND TURTLE AND THE ENDLESS SEA / A VAK TEKNŐS ÉS A TENGER

D: Isabella MARGARA

(Greece) 13 min

 

12. ALMA NEL BRANCO / ALMA IN THE HERD / ALMA ÉS A HÁZ

D: Agnese LÁPOSI

(Italy/Switzerland) 24 min

 

13. BLUESTAR

D:François VACARISAS

(France/Belgium) 24 min

 

14. DEVEK

D: Uriya HERTZ

(Israel) 14 min

 

15. PIAO LIU / DRIFTING / SODRÓDÁS

D: Hanxiong BO

(China/USA) 16 min

 

16. DUSTIN

D: Naïla GUIGUET

(France) 20 min

 

17. FALEMINDERIT

D: Nicolas NEUHOLD

(UK/Luxemburg) 14 min

 

18. FELIZ CUMPLEAÑOS / HAPPY BIRTHDAY / BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT

D: Andreu Pascual BERBEGAL

(Spain) 17 min

 

19. HAWAII

D: Jordi CAPDEVILA

(Spain) 20 min

 

20.

1. ستاشر / I’M AFRAID TO FORGET YOU FACE / FÉLEK, HOGY ELFELEDEM AZ ARCOD

D: Sameh ALAA

(Egypt/France/Belgium/Qatar) 15 min

 

 

21. KUUNTELEN / I’M LISTENING / HALLGATOM

D: Katja KORHONEN

(Finland) 12 min

 

22. KURCHATOV / KURCSATOV

D: Alexander KOROLEV

(Russia) 25 min

 

23. LIGIE / CSEND

D: Anne-Laure DECLERCK

(France/Belgium) 26 min

 

24. MONDO DOMINO

D: SUKI

(France) 6 min

 

25. MA PLANÈTE / MY PLANET / A TEST

D: Valéry CARNOY

(France/Belgium) 24 min

 

 

26. POPS / PAPA

D: Lewis ROSE

(UK) 19 min

 

27. A CONTRE TEMPS / OUT OF TIME / KÉSŐ

D: Delphine MONTAIGNE

(France) 9 min

 

28. DE PERFIL / OUTLINE /MEGHALLGATÁS

D: Alejandro Renedo VILLAGRÁN

(Spain) 18 min

 

29. ECORCE / PEEL / NYUGDÍJASOK

D: Samuel PATTHEY, Silvain MONNEY

(Switzerland) 15 min

 

30. PRELUDIO / PRELUDE / PRELŰD

D: Claudio FIGARI

(Spain/Peru) 24 min

 

31. OF / SIGH / ÓH

D: Vlad BOLGARIN

(Moldova) 15 min

 

 

32. ANXIOUS BODY / NYUGTALAN TEST

D: Yoriko MIZUSHIRI

(France/Japan) 6 min

 

 

33. THE LETTER ROOM / BÖRTÖNLEVELEK

D: Elvira LIND

(USA) 30 min

 

34. O CORDEIRO DE DEUS / THE LAMB OF GOD / ISTEN BÁRÁNYA

D: David Pinheiro VICENTE

(Portugal/France) 15 min

 

35. THE NEWS / A HÍR

D: Lorin TEREZI

(Albania) 15 min

 

36. ESTER EGGS / HÚSVÉTI TOJÁS

D: Nicolas KEPPENS

(Belgium/France/Netherlands) 15 min

 

37. WHISPER

D: BREIER Ádám, Ina NERSESIAN

(Hungary) 12 min

 

38. NOIR SOLEIL / NAPFOGYATKOZÁS

D: Marie LARRIVÉ

(France) 20 min

 

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Share on facebook
Facebook

Kapcsolódó cikkek

Magyarország hivatalos fizetőeszköze a forint, augusztus elsején ünnepli 75. születésnapját. A II. világháború után, 1946. augusztus 1-én vezették be …

További cikkek

Tíz új, szív alakú kupakgyűjtőt helyeztünk ki Miskolcon, a helyi önkormányzati képviselőkkel összefogva. Az összegyűjtött kupakokkal egyrészt rászoru…

Hírek, kék hírek, zöld hírek, gazdaság, sport, életmód, medicina, ezo és még sok minden más…

Menü

Archívum