Kinga, Kincső
1 EUR 390 HUF
1 GBP 464 HUF

68 PONTOS SIKER A ROMÁNOK ELLEN

Felkészülési mérkőzésen könnyed győzelmet aratott a magyar női kosárlabda-válogatott a szombathelyi négyes tornán. A mieink ellenfele a román válogatott volt, a végeredmény pedig 108–40 – ide.

Előzetesen azt hittük, hogy remek erőfelmérő lesz az augusztusi Európa-bajnokságra gyakoroló magyar válogatott számára az előző Eb-selejtező ciklusban a mieinkkel egy csoportban lévő, kétszer is- a hazai mérkőzésen épp Miskolcon- legyőzött román válogatott elleni összecsapás. Nos! Nem lett az… A románok ugyanis egy pillanatig sem tudták komoly ellenállásra késztetni a mieinket. Már az első percekben is óriási volt a magyar válogatott fölénye, amire jellemző, hogy 11–0-s hazai vezetés után dobta első pontjait a román csapat. A harmadik negyed közepén már félszáz pont volt a két válogatott között, a mieink 65–15-re vezettek. Taktikailag, technikailag, gyorsaságban, valamint a játék összes elemében ellenfele fölé nőtt a magyar csapat, s igazából csak az volt a kérdés, hogy eléri-e a száz pontot válogatottunk. Elérte… A magyarok pénteken 19 órakor a világbajnoki címvédő és olimpiai ezüstérmes ausztrálokkal Találkoznak az Aréna Savariában.

FELKÉSZÜLÉS

MAGYARORSZÁG–ROMÁNIA 108–40 (24–6, 34–6, 20–13, 30–15)

Szombathely, 100 néző. V: Török R., Tóth K., Horváth A.

MAGYARORSZÁG: Fegyverneky 10, Vida 14/6, SZLIMÁK 14/6, KRIVACSEVICS 12, Horti 8. Cs: Horváth Zsó. 6, CZANK 7, Nagy-Bujdosó 14, VARGA ZSÓ. 9, Török Sz., TÚRÓCZI 9, Fűrész D. 5. Szövetségi kapitány: Székely Norbert

ROMÁNIA: Tarta 8, Uiuiu 2, Dragoescu, MÉSZÁROS 12, Rus 7. Cs: Gradinaru, Morosan, Orosz 6, Sipos 5, Nemes, Bors. Szövetségi kapitány: Gheorghe Mandache

Az eredmény alakulása. 3. p.: 8–0. 7. p.: 15–4. 14. p.: 30–8. 18. p.: 44–10. 23. p.: 63–14. 27. p.: 69–19. 33. p.: 87–27. 37. p.: 100–31

Kipontozódott: Vida (39. p.)

MESTERMÉRLEG

Székely Norbert: – Egy, a vártnál gyengébb román csapattal találkoztunk, de így is sikerült sok olyan dolgot gyakorolnunk, amelyet elterveztem. Annak nagyon örülök, hogy az első perctől az utolsóig egy harcos magyar csapat volt a pályán, amely gyorsan, ötletesen játszott.

Gheorghe Mandache: – Mi lényegében csak a jövő héten kezdjük meg a felkészülést, ráadásul erre a tornára jó pár stabil kezdőjátékosunk sem tudott eljönni. Az utazás fáradalmaival is meg kellett birkóznunk. Ettől függetlenül megtudhattuk, hogy ebben az összetételben mire is vagyunk képesek, hol tartunk.