2024. 07. 12. péntek

Dalma, Izabella
1 EUR 394 HUF
1 GBP 467 HUF
Üléseztek a városatyák

Üléseztek a városatyák

Üléseztek a városatyákDíjak változásáról, pályázatok benyújtásáról döntött Mezőkövesd Város Önkormányzatának képviselő-testülete június 29-én megtartott ülésükön.

A 2009. július 1-jével életbe lépett általános forgalmi adó általános kulcsának 5%-os emelése következtében a helyi autóbusz közlekedés díjának, a piac és a vásár használatának díjának, a fizetős parkolójegyeknek, a Zsóry Gyógy- és Strandfürdő árainak emeléséről döntött Mezőkövesd Önkormányzata. A meghozott döntés értelmében a helyi autóbusz közlekedés esetében július 1-jétől egyebek mellett a vonaljegy 115 forintba, a havi teljes árú összvonalas bérlet 3225 forintba, a félhavi teljes áru összvonalas bérlet 2140 forintba, a havi teljes áru egyvonalas bérlet 2195 forintba, a havi kedvezményes bérlet pedig 1050 forintba fog kerülni.

A Piaci bérleti díjak és napi helyjegyek díjtételei is követik július 1-jétől az Áfa-növekedés mértékét, így például az asztal- és helybérleti díjak 2 méterenként, egy év időtartamra 5615 forintra, a napi helyjegyek esetében például az asztalról történő árusítás 110 forint/folyóméterre változnak. A fizetős parkolók használati díjai is drágábbak lettek július 1-jével. Ennek alapján a minimális parkolási díj az automatával ellátott parkolókban 75 forintot, az 1 órai parkolási díj 150 forintot, a havi bérleté 3335 forintot, az Éves bérlet I. kategóriája 20 000 forintot kérnek el a parkolásért. A Zsóry Gyógy- és Strandfürdő árjegyzéke, valamint a kéményseprési díjak is 5%-kal emelkedtek e hónap első napjától.

Sürgősségi indítványként 18 civil szervezet támogatásáról is döntöttek, amely értelmében a társadalmi szervezetek között 5,3 millió forintot osztanak szét a beérkezett támogatási szerződések alapján. A grémium a díjváltozások elfogadása mellett megszavazta a képviselő-testület ez évi munkatervének aktualizálását, a Mezőkövesdi Média Nonprofit Kft. alapító okiratának módosítását, a Zemléni Szakképzés-szervezési Társulással kötött megállapodás módosítását, az Önkormányzat helyi építési szabályzatának módosítását.

Egyhangúlag fogadták el a városatyák a Mezőkövesdi Fúvós és Majorette Együttesért Alapítvány munkájáról, terveiről szóló beszámolót is. Mindemellett közbeszerzési eljárások kiírásáról ajánlattételi felhívások tartalmáról is határozatot hozott városunk képviselő-testülete.

 

 
Köztisztviselők napja

A mezőkövesdi Zsóry Gyógy- és Strandfürdő adott otthont a harmadik alkalommal megrendezett köztisztviselői napnak július 1-én. Borsod -Abaúj-Zemplén megyében 2007 óta nagyszabású ünnepség keretében tartják meg a jeles eseményt. A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Önkormányzat szervezésében az első rendezvényre, két évvel ezelőtt Sárospatakon, míg tavaly Tiszaújvárosban került sor. Mezőkövesden összesen 2200-an ünnepeltek közösen. A fürdőzés mellett számos programot kínáltak a szervezők.

A jó hangulatról elsőként a Show Time Divat- és Táncstúdió tagjai gondoskodtak. A fiatal táncosokat Kelemen Csabának, az egri Gárdonyi Géza Színház színművészének zenés műsora követte. A produkció után tartották meg a hivatalos megnyitót, ahol dr. Ódor Ferenc, a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei közgyűlés elnöke, Tállai András polgármester és dr. Kovács János, a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei közgyűlés főjegyzője osztotta meg gondolatait a résztvevőkkel és mindhárman jó szórakozást kívántak az estig tartó programokhoz.

A köszöntőket követően a Talán Teátrum félórás műsorát tekinthették meg  jelenlévők. A jó hangulatú esemény során fellépett továbbá  Király Viktor, Márió a harmonikás, valamint Csepregi Éva. Az egész napos programokat Gáspár Laci másfél órás  élő koncertje zárta.  

Táncverseny harmadszor

Harmadik alkalommal rendezték meg a Realdance Táncfesztivált Mezőkövesden június 3-a és 5-e között.

A háromnapos nemzetközi viadalon több, mint háromszáz pár mérte össze tudását standard és latin-amerikai táncokban a Városi Sportcsarnokban. A magyar táncosok mellett szép számmal érkeztek versenyzők Szlovákiából, emellett Romániából is érkezett egy pár a színvonalas fesztiválra. A Realdance Táncstúdió szervezésében idén még két alkalommal,  szeptember 5-én és november 15-én láthatnak nívós táncversenyt a dél-borsodi településen a sportág mezőkövesdi rajongói.

Üléseztek a városatyák

Díjak változásáról, pályázatok benyújtásáról döntött Mezőkövesd Város Önkormányzatának képviselő-testülete június 29-én megtartott ülésükön. 

A 2009. július 1-jével életbe lépett általános forgalmi adó általános kulcsának 5%-os emelése következtében a helyi autóbusz közlekedés díjának, a piac és a vásár használatának díjának, a fizetős parkolójegyeknek, a Zsóry Gyógy- és Strandfürdő árainak emeléséről döntött Mezőkövesd Önkormányzata. A meghozott döntés értelmében a helyi autóbusz közlekedés esetében július 1-jétől egyebek mellett a vonaljegy 115 forintba, a havi teljes árú összvonalas bérlet 3225 forintba, a félhavi teljes áru összvonalas bérlet 2140 forintba, a havi teljes áru egyvonalas bérlet 2195 forintba, a havi kedvezményes bérlet pedig 1050 forintba fog kerülni.

A Piaci bérleti díjak és napi helyjegyek díjtételei is követik július 1-jétől az Áfa-növekedés mértékét, így például az asztal- és helybérleti díjak 2 méterenként, egy év időtartamra 5615 forintra, a napi helyjegyek esetében például az asztalról  történő árusítás 110 forint/folyóméterre változnak. A fizetős parkolók használati díjai is drágábbak lettek július 1-jével. Ennek alapján a minimális parkolási díj az automatával ellátott parkolókban 75 forintot, az 1 órai parkolási díj 150 forintot, a havi bérleté 3335 forintot, az Éves bérlet I. kategóriája 20 000 forintot kérnek el a parkolásért. A Zsóry Gyógy- és Strandfürdő árjegyzéke, valamint a kéményseprési díjak is 5%-kal emelkedtek e hónap első napjától.

Sürgősségi indítványként 18 civil szervezet támogatásáról is döntöttek, amely értelmében a társadalmi szervezetek között 5,3 millió forintot osztanak szét a beérkezett támogatási szerződések  alapján. A grémium a díjváltozások elfogadása mellett megszavazta a képviselő-testület ez évi munkatervének aktualizálását, a Mezőkövesdi Média Nonprofit Kft. alapító okiratának módosítását, a Zemléni Szakképzés-szervezési Társulással kötött megállapodás módosítását, az Önkormányzat helyi építési szabályzatának módosítását.

Egyhangúlag fogadták el a városatyák a Mezőkövesdi Fúvós és Majorette Együttesért Alapítvány munkájáról, terveiről szóló beszámolót is. Mindemellett közbeszerzési eljárások kiírásáról ajánlattételi felhívások tartalmáról is határozatot hozott városunk képviselő-testülete. 

 

Mezőkövesdi Heti Hívogató


Július 5. (vasárnap) 9 óra 45

Orgonahangverseny a Szent László  templomban

Július 7. (kedd) 14 óra

Nagymama Klub a Közösségi Ház ifjúságiklubtermében

Július 10. (péntek) 9 óra

Hallo, még itt vagyok! BAZ Megyei Nyugdíjas Klubok Kulturális Találkozója a Matyó Nagymama Klub Egyesület szervezésében a Közösség Ház színháztermében
 
Július 10. (péntek) 20 óra 30
ZSÓRY-FESZTIVÁL – Karthago élő koncert a Zsóry Gyógy-és Strandfürdőben 

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Facebook

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Mecsekről a Fehérvár ralira
Villáminterjú a Fehérvár rali előtt Kronome Ákossal. Ákos, túl vagytok az 57. Mecsek Ralin. Ott voltatok elsők, és hatodikak is összesítésben a P12 …