2024. 06. 23. vasárnap

Zoltán
1 EUR 397 HUF
1 GBP 470 HUF

Miskolc Város Napja

Miskolc Város polgármestere Dr. Kriza Ákos minden miskolcit szeretettel hív és vár városunk ünnepére. Arra kér mindenkit, hogy legyünk együtt május 11-én Miskolc Város Ünnepén. Hagyomány, hogy ezen a napon osztjuk ki — ünnepi közgyűlés keretében – a Miskolci Nemzeti Színházban a Miskolc kitüntető címeit és a díjait. Hagyomány az is, hogy ezen a napon Miskolc város korábbi, elhunyt és nevezetes polgármestereiről is megemlékezünk. Idén  Miskolcra látogatnak testvérvárosaink vezetői. Piotr Uszok 1998 óta Katowice polgármestere, de most először fogadta el a polgármesteri meghívást. Kassa alpolgármestere, Dr. Renáta Lenártová is megtisztel bennünket jelenlétével, annak ellenére, hogy a Kassában zajló Jégkorong VB. éppen Miskolc Város Napjára esik. Vendégségbe érkezik hozzánk Aschaffenburg alpolgármestere, Werner Elsaesser is. Május 10-én este a Miskolci Nemzeti Színházban ünnepi hangversenyt adunk vendégeink és városunk polgárai tiszteletére.
MISKOLC VÁROS ÜNNEPE PROGRAMOK 2011. május 11.

Miskolci Nemzeti Színház

11 órakor Ünnepi Közgyűlés

Minorita templom

17.00-kor Ökumenikus istentisztelet a városért

Szinva terasz — színpadi programok

10 órakor a Görög Katolikus Általános Iskola gyermek-aerobic bemutatója

10.30-kor a Miskolci Autista Alapítvány műsora

11.00 Tüskevár Óvoda és Általános Iskola tanulóinak zenés műsora

11.40-kor Bársony János Általános Iskola táncosai

12.05-kor ETKA Jóga bemutató és SZER-Szél Őshangzó Kör bemutatkozása, a VÖKE Vörösmarty Mihály Művelődési Ház Dallamok Szárnyán Művészeti Klubja és a Baross Gábor Vasutas Nyugdíjas Klub

12.30-kor a 10. sz. Petőfi Sándor és a Rónai Ferenc Általános és Magyar-Angol Két tanítási nyelvű Iskola tanulóinak előadása

13.10-kor Önálló Másság Életminőség Fejlesztő Alapítvány fiataljainak bemutatkozó előadása

13.30-kor Zrínyi Ilona Gimnázium drámatagozatos tanulóinak zenés műsora

14.05-kor Ferenczy Sándor Egészségügyi Szakközépiskola tanulóinak táncos előadása

14.10-kor az Avasi Gimnázium Aerobic csapata és Pocsai Zsolt bemutatója

14.25-kor „Mindenem a tánc!”a Ködmön Formációs Táncegyüttes táncbemutatói

15.00-15.50 *Have No Clue* zenekar koncertje

16.00-17.10 *Rocksbury* zenekar koncertje

17.20-18.00 *Klusters* zenekar koncertje

18.30-kor a Miskolci Majorettek felvonulása a Szinva terasztól a Városház térig


Állandó programok a Szinva teraszon és a Kandia közben:

Színes programokkal várja az érdeklődőket a Zöld Kapcsolat Egyesület „Energia Hét” című programja és az Ökológiai Intézet „Napos Napok” elnevezésű akciója, Miskolc Holding tagvállalatai: Városgazda Nonprofit Kft., MIHŐ Kft., MVK Zrt., MIVÍZ, Szocio-produkt Kft., a Miskolci Állatkert és Kultúrpark valamint a Honvédségi toborzósátor.

Bemutakozik a Factory Aréna, a Demokratikus Ifjúságért Alapítvány, Célpont Ifjúsági Iroda. Látogatható a Kézműves vásár és népművészeti bemutató a Fügedi Márta Népművészeti Egyesület mestereivel, az Önálló Másság Életminőség Fejlesztő Alapítvány és a Miskolci Autista Alapítvány pavilonja valamint a Holdam Egyesület Baba-mama sátra.


Városház té
r

16 órakor a Miskolci Egressy Béni – Erkel Ferenc Zeneiskola, Alapfokú Művészetoktatási Intézmény műsora.

19 órakor KORMORÁN élő koncert,

Generali Aréna előtti tér

Miskolc Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatal Bűnmegelőzési Centrum, a Miskolci Rendőrkapitányság Ifjúságvédelmi Alosztálya, a Diósgyőri Gimnázium és Városi Pedagógiai Intézet valamint a Tabula Rasa Pedagógai Közhasznú Alapítvány Miskolc városi Diáksport Szövetség és a Miskolci Floorball Egyesület szervezésében

8.00–16.00 Miskolc városi Floorball Bajnokság a Generali Arénában

10 órakor” A sport legyen a szenvedélyed!” elnevezésű utcai futás rajtja általános- és középiskolák részvételével
10:30 óra: A sportrendezvény eredményhirdetése
10:35 óra: Bűnmegelőzési verseny kezdete
13:00 óra: A verseny eredményhirdetése és zárása

12.00 óra Utcai váltófutás az APEH székháztól a Buda J. utcán át a Szigligeti térig

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Facebook

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Irodalmi Éjszakát rendez a Szabó Lőrinc Idegennyelvi Könyvtár (Miskolc, Mindszent tér 2.). 2024. június 28-án, pénteken 18-24 óra között. A szervez…