2024. 06. 12. szerda

Villő
1 EUR 395 HUF
1 GBP 469 HUF

Csütörtökön dönthet a közgyűlés a harmadik alpolgármesterről

Miskolc a döntéssel benevez a legtöbbet pályázó városok versenyébe. A harmadik alpolgármester feladatköre a helyi gazdaságfejlesztésre, a különböző támogatási lehetőségekre, a fejlődés alapját jelentő kultúrára és az oktatásra terjed ki.

Minden koncepciónak, ebből fakadó pályázatnak és fejlesztésnek azt kell szolgálnia, hogy városunk megtartó ereje növekedjen, és a miskolciak életkörülménye javuljon, mozgásba lendüljön a helyi gazdaság és bővüljön a foglalkoztatás. Ezzel teljes összhangban meg kell találni azokat a megoldásokat, amelyek a városi intézményrendszer minőségét és hatékonyságát javítják.

Az alpolgármesteri feladatkörök újraszabályozása lehetőséget teremt arra, hogy a harmadik alpolgármester munkájának köszönhetően:

– a város kiaknázza az értékteremtő közfoglalkoztatásban rejlő lehetőségeket, hozzájárulhat a szociális bérlakások felújításához, a közutak karbantartásához, és a helyi élelmiszerellátást megalapozó mezőgazdasági tevékenységekhez is,

– menedzselje az oktatási rendszerben várható változásokat, hogy a módosuló jogszabályi környezetben is a lehető legjobb nevelést, oktatást kapjanak a gyermekek az óvodától a középiskoláig,

– a szociális ellátó rendszer a város lakóinak igénye alapján magasabb színvonalon és hatékonyabban működjön, és a humán szakterülethez kapcsolódó pályázati lehetőségeket a város egységes stratégia mentén legyen képes kihasználni, a lehető legtöbb pályázati forrást bevonni a szociális ellátás, az óvodai nevelés, az oktatás és a kultúra területén is,

– a város támogassa az átalakuló kulturális szervezetek szakmai tevékenységét, megtartsa az eddig elért eredményeket és továbbfejlessze azokat, kialakítva városunkban a kultúrgazdaság alapjait, amely a szellemi értékek mellett munkahelyeket is teremthet,

– a gazdaságfejlesztéshez szükséges humán programok összehangoltan valósuljanak meg, ami miatt fontos a foglalkoztatók munkaerő-piaci igényeinek integrálása, a képzési, átképzési programok támogatása,

– a társadalmi felzárkózást elősegítő helyi programok induljanak meg a hátránnyal küzdő miskolciak érdekében.

Ezek a feladatok megfelelő, alpolgármesteri szintű képviseletet, gondos tervezést és hatékony megvalósítást igényelnek.

Kiss Gábor a legjobb választás a fentebb ismertetett feladatokra.

 

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Facebook

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Lemaradt a felszállásról
Lemaradt a londoni gépről egy román utas, akit az M4-es autóúton ellenőriztek a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Bevetési Igazgatóságának járőrei. …