A rendőrségi tapasztalatok azt mutatják, hogy egyre több az online csalás. A bűnözők tárháza kifogyhatatlan, de a cél ugyanaz, megtudni az áldozatok banki adatait, hozzáférni a számlájukhoz, csalárd módon megszerezni a pénzüket.
Megtörtént eset
Csalás miatt folytat nyomozást a Miskolci Rendőrkapitányság ismeretlen tettessel szemben. Egy taktaharkányi fiú egy közösségi oldal piacterén használt ruhaneműket kívánt értékesíteni. A hirdetésre jelentkező vevő elkérte az eladó ímélcímét, majd erre egy levelet kapott egy futárszolgálattól, és kérték a vásárlás megerősítését, hogy a ruhák ellenértékét ki tudják fizetni. A sértett a levélben lévő linkre kattintva megadta az internetbanki adatait, majd az sms-ben érkező kódokat is. Pár napon belül közel 6 millió forint érkezett a fiú bankszámlájára, amely 5 perc után eltűnt onnan az 5 ezer forintjával együtt.
A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság ajánlásai segíthetnek a kockázati tényezők kiszűrésében, hogy biztonságban legyünk a világhálón is.
- Soha ne adja ki ismeretleneknek, főként ne telefonon, interneten a bankkártyája és a netbankja belépési adatait, illetve tranzakciós jóváhagyó kódjait!
- Internetes eladás vagy vásárlás során, ha lehet, válasszon személyes átadási, illetve átvételi módot!
- Amennyiben áldozattá vált, azonnal, késedelem nélkül értesítse számlavezető bankját, és tegyen feljelentést a rendőrségen!
További hasznos tanácsokat az alábbi linken olvashatnak az online csalásokról: https://kiberpajzs.hu/