2026. 04. 18. szombat

Andrea, Ilma

1 EUR 363 HUF
1 GBP 416 HUF
Kezdőlap » Közélet » Köztünk szólva » A Magyar Békekör interjúja Bolek Zoltánnal, a Magyar Iszlám Közösség vezetőjével az izraeli-palesztin konfliktus kiújulásáról
royal_magazin_PNG

A Magyar Békekör interjúja Bolek Zoltánnal, a Magyar Iszlám Közösség vezetőjével az izraeli-palesztin konfliktus kiújulásáról

A Magyar Békekör interjúja Bolek Zoltánnal, a Magyar Iszlám Közösség vezetőjével az izraeli-palesztin konfliktus kiújulásáról

K:    Elnök Úr! Minek tulajdonítja az izraeli-palesztin konfliktus drasztikus kiújulását?

V: A mostani konfliktusnak az egyik alapja a ciszjordániai zsidó betelepítések, mely által a leendő Palesztin Állam működésképtelen lesz. Ha egyáltalán megvalósul a palesztinok álma. A betelepítések, a palesztin földek és házak kisajátítása ellentmond a nemzetközi szervezetek állásfoglalásainak. Erre tett rá még a kelet jeruzsálemi palesztin családok elűzése, valamint a Ramadán hónap végén történő izraeli rendőri-katonai provokáció a Szikla Mecsetnél.

K:    Ön szerint van-e vallási alapja ennek a konfliktusnak? Ha van, miben rejlik? Ha nincs, mi az oka?

V: Nincs vallási alapja, hiszen az Iszlám mind a zsidó, mind a keresztény vallást elismeri, s a Könyv Népeinek nevezi követőit, közös prófétáink vannak. Viszont a Ramadán egy böjthónap, mikor is a muszlimok eleve felfokozott spirituális hangulatban vannak, s ezt sértette meg az izraeli hatóság-akár készakarva is.

K:  Mi a véleménye azokról a palesztin iszlám csoportokról, amelyek a „megoldást” Izrael elpusztításában látják, s a szélsőjobboldali zsidó körökről, amelyek az arabokkal történő leszámolásban keresik a végső megoldást?

V: Egyetlen szélsőséges csoport sem a mi barátunk! Ők nem a békét akarják.

K:  Hogyan lehet véget vetni az áldatlan állapotnak, és tartós békét teremteni a Közel-Keleten? Mi a véleménye a két állami megoldásról?

V: Egy Palesztin Állam létrehozásával, mely békében és együttműködve élne Izraellel Ciszjordániában és Gázában.

Kiadta: Magyar Békekör

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

141310

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

Hazamegy a férj és újságolja a feleségének:
– Képzeld, azt hallottam, hogy a postás egy kivételével minden nőt
lefektetett az utcánkban!
– Igen? Fogadni mernék, hogy az a beképzelt Erzsi lehet az a
szomszédból!

Egy pasi elmegy az orvoshoz:
– Doktor úr, nagy baj van, kényszerképzeteim vannak!
– ?
– Az a rögeszmém, hogy bele kell dugnom a péniszem az
uborkaszeletelőbe!
– Ember, ne tegye! Felírok gyógyszert, jöjjön vissza egy hét múlva!
Egy hét múlva:
– Nos uram, hogy van?
– Köszönöm, prímán. De képzelje, a gyógyszer nem sokat ért, mégis
beleraktam a péniszem az uborkaszeletelőbe!
– Szent ég! És mi történt?
– Kaptam egy fegyelmit. Az uborkaszeletelőt meg elbocsátották.

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés