2026. 07. 10. péntek

Amália

1 EUR 356 HUF
1 GBP 419 HUF
Kezdőlap » Közélet » Köztünk szólva » A DK Miskolc álláspontja a miskolci kórházösszevonásról: tovább romlik az egészségügyi ellátás színvonala
royal_magazin_PNG

A DK Miskolc álláspontja a miskolci kórházösszevonásról: tovább romlik az egészségügyi ellátás színvonala

A városi és a megyei kórházak összevonásával nem szűnnek meg az egészségügy krónikus problémái: a várólisták nem rövidülnek, a Ct, ultrahang és egyéb vizsgálatokra ugyanúgy hónapokat kell majd várni, hiszen az egyesítés után egy fillérrel sem nő a 35 milliárd forintos kórházi költségvetés.

Az intézkedéssel az agyonhajszolt, alacsony fizetésért dolgozó egészségügyiek között olyan feszültségek alakulnak ki, amelyeknek ők és a betegeik csak kárát látják. Félő, hogy emiatt többen elhagyják az intézményt, és külföldön vállalnak munkát.

Az eddigi kórházösszevonásoknak semmilyen pozitív hozadékáról nem tudunk, az állami sikerpropaganda mélyen hallgat róla. Joggal tarthatunk attól, hogy az egyesítés következtében a diósgyőriek sorsára jut a város lakosságának többsége: gyatra vagy semmilyen ellátással kell szembesülnie.

Bár az államtitkár azt hangoztatta, hogy számukra a betegek érdekei a legfontosabbak, erre a változatlanul hagyott költségvetés és az értelmetlen centralizáció (az oktatásban már megtapasztalt) hátrányai alaposan rácáfolnak.

 

A DK Miskolc nevében

Nagy-Korsa Judit

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

143150

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

1) Folyton hazudozik
——————–
– Kisfiam, mi lesz így belőled, hogy folyton csak hazudozol?
– Ha ügyetlen vagyok börtöntöltelék, ha ügyes vagyok meteorológus,
ha nagyon ügyes vagyok, politikus.

—————–
2) Gyógyszertáras
—————–
– Hogy hívják a jóllakott gyógyszertárost?
– ???
– Telepatikus.

————–
3) Kéményseprő
————–
– Jean, hallotta, hogy tegnap elütöttek egy kéményseprőt?
– Hát ez rettenetes! Már a háztetőn sincs biztonságban az ember!

————
4) Pofaverés
————
– Ki verte így össze a pofádat?
– Tegnap kivételesen józanul mentem haza az éjjel, és a feleségem nem
ismert meg.

—————-
5) Kedvenc tárgy
—————-
Pistikét a suliról faggatja a szomszéd néni:
– És melyik a kedvenc tárgyad az iskolában?
– A csengő.

 

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés