2026. 07. 29. szerda

Márta, Flóra

1 EUR 362 HUF
1 GBP 423 HUF
Kezdőlap » Közélet » Köztünk szólva » A Jobbik szerint javít a jelenlegi helyzeten a gyermekvédelmi rendszer módosítása, de az ágazatban bérfejlesztés szükséges
royal_magazin_PNG

A Jobbik szerint javít a jelenlegi helyzeten a gyermekvédelmi rendszer módosítása, de az ágazatban bérfejlesztés szükséges

Levélben kereste meg a Jobbikot a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ), azt kérve, hogy ne támogassuk azt a most folyamatban lévő törvényjavaslatot, mely éppen a gyermekek védelmének és biztonságának érdekében lett benyújtva, és melynek általános vitájára ezen a héten kerül sor.
Szeretnénk leszögezni, hogy a Jobbik támogatja a gyermekvédelmi törvény szigorítását. Ugyanakkor tudjuk, naivitás lenne azt várni, hogy a TASZ a valós problémákról beszéljen. Recsk, Gyöngyös, Agárd – települések, ahol a közelmúltban a szülők hibájából halt meg egy-egy gyermek. Tragédiák, ahol a TASZ nem érezte fontosnak, hogy megszólaljon. Jelzésértékű ugyanakkor, hogy jelen módosítást mind a Magyar Védőnők Egyesülete, mind a Magyar Családsegítő és Gyermekjóléti Szolgálatok Országos Egyesülete üdvözölte. Utóbbi szervezet elnöke egyúttal felhívta a figyelmet, hogy „a társadalom nem látja, mennyire katasztrofális helyzetben van a gyermekvédelem Magyarországon”.

A Jobbik szerint igenis itt volt az ideje a gyermekvédelmi törvény szigorításának, többek közt a gyermekvédelmi jelzőrendszer közötti együttműködés pontosabb meghatározásának. Azonban egyre sürgetőbb a szociális ágazat dolgozóinak bérrendezése (nem a pótlékolás, hanem valós bérfejlesztés), az évek óta ígérgetett szociális életpályamodell bevezetése, amelyek segítségével talán megállítható, visszafordítható lenne az ágazatot sújtó elvándorlás.

Sneider Tamás, a Jobbik és az Országgyűlés alelnöke

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

143150

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

1) Folyton hazudozik
——————–
– Kisfiam, mi lesz így belőled, hogy folyton csak hazudozol?
– Ha ügyetlen vagyok börtöntöltelék, ha ügyes vagyok meteorológus,
ha nagyon ügyes vagyok, politikus.

—————–
2) Gyógyszertáras
—————–
– Hogy hívják a jóllakott gyógyszertárost?
– ???
– Telepatikus.

————–
3) Kéményseprő
————–
– Jean, hallotta, hogy tegnap elütöttek egy kéményseprőt?
– Hát ez rettenetes! Már a háztetőn sincs biztonságban az ember!

————
4) Pofaverés
————
– Ki verte így össze a pofádat?
– Tegnap kivételesen józanul mentem haza az éjjel, és a feleségem nem
ismert meg.

—————-
5) Kedvenc tárgy
—————-
Pistikét a suliról faggatja a szomszéd néni:
– És melyik a kedvenc tárgyad az iskolában?
– A csengő.

 

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés