2026. 05. 1. péntek

Fülöp, Jakab

1 EUR 365 HUF
1 GBP 421 HUF
Kezdőlap » Közélet » Köztünk szólva » Mi, civilek tiltakozunk a szikszói kórház tönkretétele ellen!
royal_magazin_PNG

Mi, civilek tiltakozunk a szikszói kórház tönkretétele ellen!

Úgy tűnik, a 2011-ben meghozott döntés, miszerint a megyei kórházhoz integrálva leépítik a szikszói kórházat, elérkezett a végjátékhoz. Ennek részeként tavaly megszüntették a labort, idén pedig január 31-i határidővel az egynapos sebészetre akarnak lakatot tenni, miután évek óta – információink szerint – hiába jelentkeztek szakorvosok, hogy kórházunkban szeretnének műteni, a megyei kórház igazgatója nem kötött velük szerződést. Ha tervei valóra válnak, hamarosan erre már semmilyen lehetőség nem lesz, hisz az abaúji lakosság számára az egynapos sebészet csak Miskolcon lesz elérhető.

Mindez 86 abaúji település 80-90 ezer jórészt nyugdíjas korú lakosát érinti rendkívül hátrányosan. A döntéshozók belegondoltak abba, mit jelent a szegénységben és így rosszabb egészségügyi állapotban lévő abaúji lakosságnak a megnövekedett útiköltség, a várhatóan növekvő várakozási idő, a túlterheltség miatt rosszabb színvonalú ellátás? Vagy a lakosság nem számít? Tartunk tőle, hogy a leépítés a szakrendelésre is hatással lesz, ez pedig a betegellátás mellett az itt dolgozók egzisztenciáját is súlyosan érinti.

A Települések Megmaradásáért Egyesület helyi aktivistánk, Fodor Lászlóné vezetésével tiltakozik a térség egyetlen kórházának tönkretétele ellen. A döntéshozóknak meg kell érteniük, az egészségügy nem egy profitorientált ágazat, az egészségügy nem lehet gazdaságossági kérdés. Az egészségügynek szolgáltatni kell: megelőzést, gyógyulást, életmentést. Szükség van rá, Szikszón, Abaújban is.

Települések Megmaradásáért Egyesület

Szemes István elnök

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

141694

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

Hazamegy a férj és újságolja a feleségének:
– Képzeld, azt hallottam, hogy a postás egy kivételével minden nőt
lefektetett az utcánkban!
– Igen? Fogadni mernék, hogy az a beképzelt Erzsi lehet az a
szomszédból!

Egy pasi elmegy az orvoshoz:
– Doktor úr, nagy baj van, kényszerképzeteim vannak!
– ?
– Az a rögeszmém, hogy bele kell dugnom a péniszem az
uborkaszeletelőbe!
– Ember, ne tegye! Felírok gyógyszert, jöjjön vissza egy hét múlva!
Egy hét múlva:
– Nos uram, hogy van?
– Köszönöm, prímán. De képzelje, a gyógyszer nem sokat ért, mégis
beleraktam a péniszem az uborkaszeletelőbe!
– Szent ég! És mi történt?
– Kaptam egy fegyelmit. Az uborkaszeletelőt meg elbocsátották.

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés