2026. 05. 7. csütörtök

Gizella

1 EUR 359 HUF
1 GBP 416 HUF
Kezdőlap » Közélet » Köztünk szólva » Csöbör Katalin közleménye
royal_magazin_PNG

Csöbör Katalin közleménye

A kormány alapvető célkitűzése, hogy Magyarországon egyetlen gyermek se éhezzen, és ezért mindent meg is tesz.
Jelenleg mintegy 330 ezer gyermek számára ingyenes, 209 ezer számára pedig kedvezményes az étkezés a bölcsődékben és az óvodákban.

Bölcsődébe járó gyermekek 34 százaléka után egyáltalán nem, vagy 50 százalékos kedvezményes összeget kell fizetni, az óvodásoknál 44 százalék, az általános iskolásoknál pedig 58 százalék ez az arány.
A kormány feltett szándéka, hogy 2016-tól az óvodában és a bölcsődében is a gyermekek 90%-a ingyenesen étkezzen.
A rászoruló gyermekek nyári étkeztetésére idén a központi költségvetés összesen 3 milliárd Ft értékben nyújtott vissza nem térítendő támogatást. Ez az összeg a 2014. évi keretnél 360 millió Ft-tal, a 2013. évinél pedig 600 millió Ft-tal magasabb. A kormányzati céloknak megfelelően prioritást élvez a szünidei gyermekétkeztetés minél szélesebb körben és időtartamban történő biztosítása, melynek érdekében az ágazat megkezdte a szükséges előkészítő munkálatokat.
A bölcsődei ellátásban nem részesülő 3 év alatti gyermekek étkeztetésének célját szolgálja a Rászoruló Személyeket Támogató Operatív Program, mely a 0-3 éves gyermeket nevelő vagy várandós anyával rendelkező szegény gyermekes családok részére biztosít élelmiszersegélyt rendszeres meleg étkezés, illetve segélycsomagok formájában.
A Nemzeti Minimum projekt szigorúan civilek kezdeményezéseként indult, és mint ilyen támogatható volt. Az ellenzéki pártok azonban egyre inkább kisajátítják, és saját politikai céljaik elérésére használják, ezzel már természetesen nem tudok egyetérteni.

Csöbör Katalin, a Fidesz-KDNP országgyűlési képviselője

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

141694

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

Hazamegy a férj és újságolja a feleségének:
– Képzeld, azt hallottam, hogy a postás egy kivételével minden nőt
lefektetett az utcánkban!
– Igen? Fogadni mernék, hogy az a beképzelt Erzsi lehet az a
szomszédból!

Egy pasi elmegy az orvoshoz:
– Doktor úr, nagy baj van, kényszerképzeteim vannak!
– ?
– Az a rögeszmém, hogy bele kell dugnom a péniszem az
uborkaszeletelőbe!
– Ember, ne tegye! Felírok gyógyszert, jöjjön vissza egy hét múlva!
Egy hét múlva:
– Nos uram, hogy van?
– Köszönöm, prímán. De képzelje, a gyógyszer nem sokat ért, mégis
beleraktam a péniszem az uborkaszeletelőbe!
– Szent ég! És mi történt?
– Kaptam egy fegyelmit. Az uborkaszeletelőt meg elbocsátották.

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés