2026. 07. 6. hétfő

Csaba

1 EUR 353 HUF
1 GBP 412 HUF
Kezdőlap » Hírek » Hírek » A horvát-magyar energetikai együttműködésről tárgyalt Szijjártó Péter
royal_magazin_PNG

A horvát-magyar energetikai együttműködésről tárgyalt Szijjártó Péter

Szijjártó Péter, a Külgazdasági és Külügyminisztérium parlamenti államtitkára csütörtöki horvátországi munkalátogatásán megbeszélést folytatott Josko Klisovic külügyminiszter-helyettessel, majd Krk szigetén megnézte a leendő LNG terminál helyszínét és találkozott horvát energiavállalatok képviselőivel.
Szijjártó Péter az MTI-nek elmondta: a tárgyaláson hangsúlyozta, hogy a horvát-magyar energetikai együttműködés kiemelt fontosságú a regionális energiabiztonság növelése szempontjából.

Az államtitkár sürgette, hogy a horvát kormány minél előbb tegye meg a szükséges intézkedéseket a leendő LNG terminál megépítése, valamint a horvát-magyar gázvezeték-hálózat összeköttetésének kétirányúsítása érdekében. Ezek a beruházások mind a beszerzési források, mind a szállítási útvonalak szempontjából diverzifikációt jelentenének a térség energiaellátásában – mutatott rá.

Szijjártó Péter szerint a két ország energiaügyi együttműködésében kiemelkedően sikeres terület lehet a határ menti szénhidrogén mezők közös kutatása és kitermelése, ezért javaslatot tett a magyar-horvát energiabizottság összehívására.

Az energiabiztonság érdekében az államtitkár szorgalmazta a kőolaj készletezési és tárolási együttműködést.

A megbeszélés napirendjén szerepeltek a közös közlekedési és logisztikai fejlesztések is: 2018-ig az M6-os, 2020-ig az M60-as autópálya el fogja érni a magyar-horvát határt, és a gyorsforgalmi összeköttetések mellett öt regionális útkapcsolat megépítéséről folynak az egyeztetések.

A magyar külkereskedelem szempontjából kiemelt fontosságú a koperi és fiumei kikötők használata, ezért a tárgyaló felek számba vették a folyamatos vasúti és közúti fejlesztéseket, amelyek a kikötők elérhetőségét javítják.

Horvátország a magyar turisták kedvelt célpontja, ezért a kormány intézkedéseket hozott a horvátországi konzuli jelenlét bővítéséről: a közelmúltban Magyarország újranyitotta az eszéki főkonzulátust, és háromra növelte a tiszteletbeli konzulok számát.

A tárgyalás napirendjén szerepelt a kis- és közepes vállalkozások együttműködésének fejlesztése, amelyhez a két ország európai uniós forrásokat fog felhasználni.

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

143150

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

1) Folyton hazudozik
——————–
– Kisfiam, mi lesz így belőled, hogy folyton csak hazudozol?
– Ha ügyetlen vagyok börtöntöltelék, ha ügyes vagyok meteorológus,
ha nagyon ügyes vagyok, politikus.

—————–
2) Gyógyszertáras
—————–
– Hogy hívják a jóllakott gyógyszertárost?
– ???
– Telepatikus.

————–
3) Kéményseprő
————–
– Jean, hallotta, hogy tegnap elütöttek egy kéményseprőt?
– Hát ez rettenetes! Már a háztetőn sincs biztonságban az ember!

————
4) Pofaverés
————
– Ki verte így össze a pofádat?
– Tegnap kivételesen józanul mentem haza az éjjel, és a feleségem nem
ismert meg.

—————-
5) Kedvenc tárgy
—————-
Pistikét a suliról faggatja a szomszéd néni:
– És melyik a kedvenc tárgyad az iskolában?
– A csengő.

 

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés