2026. 06. 25. csütörtök

Vilmos

1 EUR 356 HUF
1 GBP 413 HUF
Kezdőlap » Közélet » Köztünk szólva » Elhunyt Újszászy László professzor, a MISEK belgyógyász főorvosa
22942-jszszi

Elhunyt Újszászy László professzor, a MISEK belgyógyász főorvosa

Újszászy László professzor, a MISEK belgyógyász főorvosa, a Miskolci Egyetem professzor emeritusa, az MTA Miskolci Akadémiai Bizottság titkára, a Miskolci Széchenyi Irodalmi és Művészeti Akadémia egyik kezdeményezője, alapító tagja és társelnöke, Miskolc város díszpolgára.

1943-ban született. Szinte minden Sárospatakhoz kötötte, ott telt gyermekkora, otthonukban – édesapja, Újszászy Kálmán, a Teológiai Akadémia oktatója, később egyházkerületi főgondnok, édesanyja a Tiszáninneni Református Tudományos Gyűjtemények Múzeumának igazgatója volt – megfordultak a kor meghatározó alkotói, Németh László éppúgy, mint Illyés Gyula.

1961-ben, az érettségi után a debreceni orvostudományi egyetemre felvételizett, ám emiatt a családi háttér miatt elsőre nem vették fel. Sok neves professzor tanította, de átjárt a Kossuth-egyetemre is, az ottani professzorokat hallgatni.

Nyolc állásajánlat közül választotta Miskolcot, a megyei kórházat. Belgyógyász szeretett volna lenni, és ezt az álmát is valóra váltotta. Több mint negyedszázad után, 1994-ben került a Semmelweis kórházba, ahol osztályvezető főorvos lett. Több mint kétszáz szakmai publikáció, a Miskolci Egyetem Egészségügyi Karán végzett kiváló oktatómunkája is jelzi szakmai útját. Tevékenykedett a Miskolci Akadémiai Bizottságban is.

Számos elismerési mellett Miskolc városa 2002-ben Pro Urbe Díjjal tüntette ki, 2007-ben pedig díszpolgári címet adományozott számára.


Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

143150

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

1) Folyton hazudozik
——————–
– Kisfiam, mi lesz így belőled, hogy folyton csak hazudozol?
– Ha ügyetlen vagyok börtöntöltelék, ha ügyes vagyok meteorológus,
ha nagyon ügyes vagyok, politikus.

—————–
2) Gyógyszertáras
—————–
– Hogy hívják a jóllakott gyógyszertárost?
– ???
– Telepatikus.

————–
3) Kéményseprő
————–
– Jean, hallotta, hogy tegnap elütöttek egy kéményseprőt?
– Hát ez rettenetes! Már a háztetőn sincs biztonságban az ember!

————
4) Pofaverés
————
– Ki verte így össze a pofádat?
– Tegnap kivételesen józanul mentem haza az éjjel, és a feleségem nem
ismert meg.

—————-
5) Kedvenc tárgy
—————-
Pistikét a suliról faggatja a szomszéd néni:
– És melyik a kedvenc tárgyad az iskolában?
– A csengő.

 

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés