2026. 04. 27. hétfő

Zita

1 EUR 364 HUF
1 GBP 420 HUF
Kezdőlap » Közélet » Köztünk szólva » Tőkés László megalázása a teljes erdélyi magyar közösségnek szól
royal_magazin_PNG

Tőkés László megalázása a teljes erdélyi magyar közösségnek szól

A Jobbik Magyarországért Mozgalom felháborodva értesült arról, hogy a Románia Csillaga Érdemrend becsületbírósága Tőkés László román állami kitüntetésének visszavonását javasolta.

Tőkés László elévülhetetlen érdemeket szerzett a román kommunista diktatúra megdöntésében és a magyargyűlölő diktátor bukásában, ezért Románia minden szabadságszerető polgára köszönettel és hálával tartozik neki. Elmúlt húszéves tevékenysége természetesen lehet vita tárgya, de kitüntetését az 1989-ben tanúsított helytállásáért kapta, így attól őt a rendszerváltás utáni közéleti szerepvállalása miatt megfosztani nem lehet. A kitüntetés visszavonását ugyanis Tőkés Lászlónak az erdélyi magyarság melletti határozott kiállása miatt javasolják, a döntés tehát a teljes magyar közösség elleni egyértelmű támadás. Az elképesztő becsületbírósági eljárás újabb egyértelmű jelét adta annak, hogy Románia a mai napig sem jogállam, és minden lehetséges helyzetet kihasznál arra, hogy megalázza és megfélemlítése a területén élő magyar közösséget.

A Jobbik bízik benne, hogy Traian Băsescu román államelnök képes ellenállni a belpolitikai nyomásnak, és nem írja alá a visszavonásai javaslatot. Ugyanakkor felszólítjuk a magyar kormányt, hogy a leghatározottabban lépjen fel a Tőkés László püspökön keresztül az erdélyi magyarság egészét megalázó eljárással szemben!

Szávay István országgyűlési képviselő, a Jobbik Nemzetpolitikai Kabinet elnöke

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

141694

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

Hazamegy a férj és újságolja a feleségének:
– Képzeld, azt hallottam, hogy a postás egy kivételével minden nőt
lefektetett az utcánkban!
– Igen? Fogadni mernék, hogy az a beképzelt Erzsi lehet az a
szomszédból!

Egy pasi elmegy az orvoshoz:
– Doktor úr, nagy baj van, kényszerképzeteim vannak!
– ?
– Az a rögeszmém, hogy bele kell dugnom a péniszem az
uborkaszeletelőbe!
– Ember, ne tegye! Felírok gyógyszert, jöjjön vissza egy hét múlva!
Egy hét múlva:
– Nos uram, hogy van?
– Köszönöm, prímán. De képzelje, a gyógyszer nem sokat ért, mégis
beleraktam a péniszem az uborkaszeletelőbe!
– Szent ég! És mi történt?
– Kaptam egy fegyelmit. Az uborkaszeletelőt meg elbocsátották.

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés