2026. 04. 25. szombat

Márk

1 EUR 366 HUF
1 GBP 421 HUF
Kezdőlap » Közélet » Köztünk szólva » A kormány nyitott a további rezsicsökkentésre
royal_magazin_PNG

A kormány nyitott a további rezsicsökkentésre

A kormány nyitott a Fidesz-frakció további rezsicsökkentést indítványozó javaslatára – közölte a Miniszterelnökséget vezető államtitkár egy hódmezővásárhelyi sajtótájékoztatón kedden. Lázár János elmondta: a közüzemi díjakat még a fűtési szezon kezdete előtt újabb 10 százalékkal kell mérsékelni.

Meg kell vizsgálni az eddigi rezsicsökkentések tapasztalatait is, hiszen voltak olyan szolgáltatók, amelyek megpróbálták becsapni a fogyasztókat, és nem vagy nem megfelelően hajtották végre a díjak mérséklését – tette hozzá a politikus.

Lázár János példaként a távhőszolgáltató cégeket említette, amelyekre összességében 560 millió forint bírságot szabott ki a fogyasztóvédelem.
Fotó: Szilágyi Gergely

Az államtitkár szerint egy ember életét három kérdés határozza meg ma Magyarországon: mi lesz a devizahitelével, be tudja-e fizetni a rezsit és mennyibe kerülnek az alapvető élelmiszerek.

Rendezni kell mintegy 500 ezer devizahiteles család sorsát még az év végéig. A kormány ezzel a kérdéssel minden ülésén foglalkozik – közölte Lázár János, hozzátéve: reméli, rövid időn belül érdemi megoldás születik.

Az ország működéséhez az adóbevételekre szükség van, azonban világos, ha az alapvető húsáru megvásárlása problémát jelent az emberek egy részének, akkor a kormánynak mérlegelnie kell a forgalmi adó csökkentését – mondta a politikus.
Fotó: Szilágyi Gergely

A kormányfő ezért arra kérte a vidékfejlesztési, illetve a nemzetgazdasági minisztert, vizsgálják meg, hogy az alapvető húsáruk – a csirke- és disznóhús – forgalmi adójának csökkentése milyen gazdasági és szociális következményekkel járna.

A vidékfejlesztési minisztérium beszámolója már megszületett, a nemzetgazdasági tárca javaslata készül. A kormány e témával a következő hónapokban folyamatosan foglalkozni fog – tudatta Lázár János.

(MTI)

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

141310

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

Hazamegy a férj és újságolja a feleségének:
– Képzeld, azt hallottam, hogy a postás egy kivételével minden nőt
lefektetett az utcánkban!
– Igen? Fogadni mernék, hogy az a beképzelt Erzsi lehet az a
szomszédból!

Egy pasi elmegy az orvoshoz:
– Doktor úr, nagy baj van, kényszerképzeteim vannak!
– ?
– Az a rögeszmém, hogy bele kell dugnom a péniszem az
uborkaszeletelőbe!
– Ember, ne tegye! Felírok gyógyszert, jöjjön vissza egy hét múlva!
Egy hét múlva:
– Nos uram, hogy van?
– Köszönöm, prímán. De képzelje, a gyógyszer nem sokat ért, mégis
beleraktam a péniszem az uborkaszeletelőbe!
– Szent ég! És mi történt?
– Kaptam egy fegyelmit. Az uborkaszeletelőt meg elbocsátották.

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés