Szent Imre gyermek- és ifjúságvédelmi Program:
Programunkról hivatalos megnyitót tartok a Magyarok Országos Gyűlésén Bösztörpusztán a Magyar Jövőkép Sátorban 2012 Augusztus 17. péntek 11:00-11:45 és Augusztus 19. vasárnap 11:30-12:20 A Települések Megmaradásáért Egyesület, mint az Érpataki Modell Országos Hálózatának Miskolci Bázisa országos programot indít.
Következetes jogérvényesítés által a Programunkkal el lehet érni, hogy a településen megszűnjön a gyermekszegénység, ne legyen éhes, az alapvető higiéniát nélkülöző gyermek, és ne történhessen elhanyagolt, lepusztult emberi tartózkodásra, gyermeknevelésre alkalmatlan épületekben lakhatás.
Az országban egyedülálló módon a program referencia településsel rendelkezik, (Érpatak) mely helyszínen bármikor meg lehet győződni a programelemek megvalósulásáról, úgy, hogy a program megvalósításához semmilyen uniós milliárdos támogatás és semmilyen hatalmas költségekkel járó tanulmányok nem készültek.
Fontosnak tartjuk megjegyezni, hogy a folyamatosan eredmény nélkül hatalmas összegekkel, és tanulmányokkal megvalósuló hasonló programok nem tudnak felmutatni semmilyen érdemleges pozitív előrelépést, és semmilyen referenciatelepülést.
Gyermekszegénység felszámolása terén tiszteletbeli elnökünk Dr Orosz Mihály Zoltán kizárólag a gyermekvédelmi törvények rendelkezései szerint járt el.
Azon túlmenően, hogy az iskolában, óvodában megszűnt az az állapot, hogy gyermekek kiéheztetve, éhesen jelennek meg az intézményben, megszűnt a tetvesedés, a trágár s a tiszteletlen beszéd és a nem megfelelő higiéniás állapotok is. Megvalósult az is, hogy a tanítási órák alatt a gyermekek nem kiabálnak, engedély nélkül nem közlekednek, (nem teszik tönkre az egész osztály előrehaladását) hanem szépen csendben a helyükön ülve figyelve végighallgatják a tanár oktatását.
Gettó megszüntetése területén referenciatelepülésünk szintén, csak és kizárólag a hatályos törvények szerint járt el, mely alapján Miskolcon is és több településen is elindult már a munka. A referenciatelepülésen megszűntek az illegális hulladéklerakások, a kötelező hulladékkezelés közszolgáltatások területén a lakossági igénybevétel és fizetési morál közel 100 százalékos. Megszűntek a gazos rendezetlen ingatlanok, áramlopások, beoltatlan ebek, illegális lakásfoglalások stb.
Az elmúlt húsz év gyakorlata során alkalmazott és semmilyen pozitív eredményre nem vezető, hanem a mélyigénytelenséget megnövelő és a gettósodási folyamatokat elképesztő módon felerősítő liberális módszerrel ellentétben nem a százmilliós és milliárdos, a külső életkörülmények rövid ideig tartó javítására irányuló projektek megvalósításában látjuk a problémák megoldási kulcsát, hanem a következetes és kivételezések nélküli rendeltetésszerű jogalkalmazásban. Nem tudjuk tovább tűrni, hogy a jogalkalmazók nem hajlandók a jogszabályok rendeltetésszerű alkalmazására és e miatt megteremtik a törvényen kívüli állapotok és csoportok létrejöttének melegágyát, aminek következtében a hátrányos helyzetű csoportok a törvényes társadalmi rendtől még jobban elszakadnak és mélyebbre süllyednek és ez által emberalatti életmódjukból fakadóan folyamatosan veszélyeztetik a többségi társadalom normális életmódját és a közös együttélés rendjét. Az érpataki tapasztalatokból egyértelműen megérthető, hogy a törvényes állapotok szisztematikus megkövetelése által minden integrációs projekttől hatékonyabban lehetséges a társadalmi rendből kiesett emberek integrálása és visszavezetése a normális emberi együttélés szabályait megvalósító közösséghez.
Szemes István, Települések Megmaradásáért Egyesület Elnök
Érpataki Modell Országos Hálózata: Miskolci Bázis
70/559-9696