2026. 06. 27. szombat

László

1 EUR 354 HUF
1 GBP 411 HUF
Kezdőlap » Közélet » Köztünk szólva » Szociális bankszámlát vezetne be a Jobbik
royal_magazin_PNG

Szociális bankszámlát vezetne be a Jobbik

A Jobbik a leghatározottabban visszautasítja a legújabb „Fidesz-sarcot”, a tranzakciós adó néven közismertté vált tervezetet.

A legújabb „Fidesz-adónak”, az úgynevezett tranzakciós díjnak semmi  köze a nemzetközi Tobin-adóhoz, melyet a spekulációs pénzmozgások visszaszorítására találtak  ki. Az új teher ugyanis nem a spekulánsok tevékenységét nehezíti, hanem egy újabb adófajta a lakosság pénztárcájának terhére. Bár a pontos számok még nem ismeretesek, az új adófajta mértéke 1 ezrelék körül mozoghat majd, s ez súlyos milliárdokat jelenthet összességében, melyet a polgárok zsebéből húznak ki, hiszen a kormányzat nem figyel arra, hogy a pénzintézetek milyen terheket hárítanak át ügyfeleikre. Ráadásul ez esetben dupla sarcról beszélhetünk, hiszen jelentkezik majd terhelés és jóváírás esetén is.

Azt eddig is láthattuk, és bizonyítottuk, hogy a bankok ezen adófajtákat áthárítják a lakosságra, emelve a havidíjakat, hitelkártya-díjakat, átutalási költségeket. Így a szinte észrevétlen, kis összegekkel újabb milliárdokat vonhatnak el az emberektől. Ennek megakadályozása érdekében a Jobbik monitoring-rendszer felállítását szorgalmazza, amely nemcsak vizsgálná, milyen összegeket hárítanak át a bankok, hanem szükség esetén szankcionálná is azokat.

A Jobbik legfőbb javaslata pedig az, hogy kimondottan a kisnyugdíjasok és a kis keresetűek számára tegyenek elérhetővé egy úgynevezett szociális bankszámlát. A nehéz sorban élő emberek számláit mentesítenék mindenféle tranzakciós költségtől, számladíjtól, így a szükséget szenvedő emberek, dolgozók szinte ingyen bankszámlát tarthatnának fenn. A későbbiekben pedig olyan gazdasági csomag bevezetése volna szükséges, amelynek keretein belül egy, a szociális bankszámlához hasonló, kedvező bankszámlavezetési lehetőséget terjesztenének ki a kis- és középvállalkozókra is, akiket ily módon szintén mentesítenének az indokolatlan banki terhektől, áthárításoktól.

A Jobbik keresi a megoldást arra is, hogyan lehetne létrehozni egy Magyar Bankot vagy egy úgynevezett „Vidék Bankját” – ez egyébként szerepelt a nemzeti radikális párt programjában is.

Z. Kárpát Dániel, a Jobbik országgyűlési képviselője

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Budapest, ahogy a festők látták
Megjelent a főváros 150 évét bemutató monumentális művészeti album A könyv megjelenését kiállítás is kíséri a Kieselbach Galériában, amely 550 műal…

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

143150

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

1) Folyton hazudozik
——————–
– Kisfiam, mi lesz így belőled, hogy folyton csak hazudozol?
– Ha ügyetlen vagyok börtöntöltelék, ha ügyes vagyok meteorológus,
ha nagyon ügyes vagyok, politikus.

—————–
2) Gyógyszertáras
—————–
– Hogy hívják a jóllakott gyógyszertárost?
– ???
– Telepatikus.

————–
3) Kéményseprő
————–
– Jean, hallotta, hogy tegnap elütöttek egy kéményseprőt?
– Hát ez rettenetes! Már a háztetőn sincs biztonságban az ember!

————
4) Pofaverés
————
– Ki verte így össze a pofádat?
– Tegnap kivételesen józanul mentem haza az éjjel, és a feleségem nem
ismert meg.

—————-
5) Kedvenc tárgy
—————-
Pistikét a suliról faggatja a szomszéd néni:
– És melyik a kedvenc tárgyad az iskolában?
– A csengő.

 

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés