2026. 07. 6. hétfő

Csaba

1 EUR 353 HUF
1 GBP 412 HUF
Kezdőlap » Hírek » B.A.Z.-megyei hírek » 40 vonalon 400 vonat mínusz
12769-vasutas-sajttjkoztat-papp-zoltn-bernth-katalin-s-bodnr-jzsef

40 vonalon 400 vonat mínusz

Kazincbarcika – A személyvonatok járatritkítása ellen emelt hangot kazincbarcikai sajtótájékoztatóján a Vasutasok Szakszervezete.

Az eseményen különböző munkakörben dolgozó vasúti dolgozók jelenlétükkel és ily módon jelképes demonstrációjukkal jelezték, hogy nem értenek egyet a kormány döntésével. Eszerint áprilistól több mint 40 vonalon több mint 400 vonat szűnne meg, mely – mint a sajtótájékoztatón kihangsúlyozták – kegyetlen döfést jelent a vidéki embereknek és munkahelyek százait veszélyezteti.

58 kilométer több mint 2 óra alatt…

Bernáth Katalin,
a Vasutasok Szakszervezetének Területi Képviselője részletesen ismertette a kormányzati intézkedés kapcsán a térségben érintett vonalakat és a tervezett járatritkításokat, illetve azok várható következményeit. Mint mondta: leginkább azt nem értik, hogy az amúgy is nehéz körülmények között élő, de dolgozó emberek helyzetét miért nehezítik meg azzal, hogy olyan járatokat szüntetnek meg, melyeket a reggeli munkába jutásukhoz használnak. Példaként azt említette, hogy az új konstrukcióban munkanapokon a Bánréve irányából utazóknak 1 órát kell majd várniuk a csatlakozásra Kazincbarcikán, hogy tovább jussanak Miskolcra. Így egy közel 60 kilométeres távolságot 2 óra 15 perc alatt tesz majd meg az utas úgy, hogy a útvonal fővonalnak (!) számít és határállomást is érint. Vagyis ha valaki Ózd és Kazincbarcika térségéből fél hétre jár dolgozni a megyeszékhelyre, akkor a jövőben várhatóan hajnali három órakor kell kelnie, majd 4 körül vonatra ülnie, hogy fél hétre oda érjen Miskolcra, munkakezdésre. Elkeserítő tények és kilátástalan helyzetbe sodorják a vidéken élőket – hangsúlyozta ki a területi vezető.

A vidék halála

Papp Zoltán,
az 1896-ban alakult Vasutas Szakszervezet elnöke azt mondta a sajtótájékoztatón, hogy őket sokkolta a kormányzat bejelentése. „A kérdés az, hogy a döntéshozóknak számít-e a vidék, számítanak-e az érintett térségek, az ott élő emberek? Mert ez, ha nem is azonnali halált, de a vidék elsorvadását és hosszú vívódással teli haláltusáját jelenti.” – mondta az elnök. Majd felsorolta azokat az intézkedéseket, melyeket a bejelentést követően tettek: levélírás a döntéshozóknak, aláírásgyűjtés, figyelemfelkeltés, demonstráció, így talán az érintett polgárok is rájönnek, hogy milyen nagy veszélyben vannak, s a döntés az ő bőrükre megy – tette hozzá Papp Zoltán. A szakszervezeti vezető leginkább azt kifogásolta, hogy a „megmaradó átgondolatlan menetrend” bejelentését megelőzően senkivel sem egyeztettek, sem a szakmai szervezetekkel, sem más tömegközlekedési vállalatokkal, sem az érintett települések vezetőivel és más helyi, térségi döntéshozókkal.

A vidéknek is jár(na) a vasút

Bodnár József ,
a Vasutasok Szakszervezetének politikai alelnöke arról tájékoztatta a megjelenteket, hogy a következő napokban, hetekben, hol és milyen figyelemfelkeltő akciókat szerveznek. Bemutatott egy filmet is, melyet azért készítettek, hogy a vonatok számának radikális csökkentése ellen ily módon is tiltakozzanak. A kisfilm a szakszervezet közösségi oldalán is megtekinthető. A sajtótájékoztató végén a megjelentek közül többen is szót emeltek a bejelentett intézkedések ellen. Féltik saját és kollégáik munkahelyét, mert mint mondták, ha a járatokat a tervezett módon megritkítják, olyan problémás lesz a munkába járásuk, hogy hosszú távon nem tudják és nem látják a megoldást.
Zárásként elhangzott: az amúgy környezetbarát közlekedési eszköz, a személyvonatok számának radikális csökkentése nem hoz jelentős megtakarítást, és a szakszervezetnek, a munkavállalóknak meggyőződése, határozott véleménye az, hogy „jár a vasút a magyar vidéknek is!”

 

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

143150

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

1) Folyton hazudozik
——————–
– Kisfiam, mi lesz így belőled, hogy folyton csak hazudozol?
– Ha ügyetlen vagyok börtöntöltelék, ha ügyes vagyok meteorológus,
ha nagyon ügyes vagyok, politikus.

—————–
2) Gyógyszertáras
—————–
– Hogy hívják a jóllakott gyógyszertárost?
– ???
– Telepatikus.

————–
3) Kéményseprő
————–
– Jean, hallotta, hogy tegnap elütöttek egy kéményseprőt?
– Hát ez rettenetes! Már a háztetőn sincs biztonságban az ember!

————
4) Pofaverés
————
– Ki verte így össze a pofádat?
– Tegnap kivételesen józanul mentem haza az éjjel, és a feleségem nem
ismert meg.

—————-
5) Kedvenc tárgy
—————-
Pistikét a suliról faggatja a szomszéd néni:
– És melyik a kedvenc tárgyad az iskolában?
– A csengő.

 

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés