2026. 04. 19. vasárnap

Emma

1 EUR 363 HUF
1 GBP 416 HUF
Kezdőlap » Közélet » Köztünk szólva » Már megint a magyarok húzzák a rövidebbet a cigánybűnözőkkel szemben
royal_magazin_PNG

Már megint a magyarok húzzák a rövidebbet a cigánybűnözőkkel szemben

Az Országos Rendőr-főkapitányság továbbra sem képes leszámolni a tabukérdésekkel, így újra csak az eleve bukásra ítélt látszatintézkedésekkel próbálja orvosolni a magyar társadalmat leginkább sújtó szociokulturális alapon létező cigánybűnözést.

Az év végén kiadott országos rendőrfőkapitányi utasítás szerint, „különös figyelmet kötelesek fordítani a rendőrök az eltérő kultúrájú közösségekre, és kisebbségi összekötő segítségét is igénybe vehetik”. Tény, hogy adott esetben hasznos lehet egy kisebbségi összekötő, hiszen főleg a nagyvárosokban számtalan eltérő kultúrájú etnikai tömb él egymás mellett. Azonban a magyar lakosságot továbbra is a cigányság bűnöző rétege terrorizálja, amely ellen csak a rendőrség által alkalmazott „zéró tolerancia” bevezetése hozhatna pozitív változást.

Tisztában vagyunk azzal, hogy a rendőrök hathatós intézkedéseit jelentősen nehezíti a „romákkal szembeni előítéletesség” vádja. Ennek felszámolásában és enyhítésében azonban leginkább a cigány lakosság érintett része életvitelének megváltoztatása tudna változtatni, nem pedig a legmagasabb szintről vezényelt parancsok.

A Jobbik továbbra is azt az álláspontot képviseli, hogy a hatékony bűnmegelőzést és bűnüldözést rövidtávon a külön speciális kiképzésben részesülő, különböző bűnügyi területekre felállított speciális rendőri egységekkel lehetne megoldani. Hosszú távon pedig nem kerülhető meg egy, a teljes cigánytársadalmat érintő állapotfelmérés, majd annak eredményeire épülő gyökeresen új társadalom-, szociál- és oktatáspolitika, valamint az országot lefedő bentlakásos iskolai hálózat felállítása. Amíg ez nem történik meg, érdemi előrelépést nem várhatunk, ellenben tovább öntjük az adófizetők pénzét a „romastratégiának” nevezett feneketlen kútba.

Mirkóczki Ádám, a Jobbik szóvivője

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

141310

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

Hazamegy a férj és újságolja a feleségének:
– Képzeld, azt hallottam, hogy a postás egy kivételével minden nőt
lefektetett az utcánkban!
– Igen? Fogadni mernék, hogy az a beképzelt Erzsi lehet az a
szomszédból!

Egy pasi elmegy az orvoshoz:
– Doktor úr, nagy baj van, kényszerképzeteim vannak!
– ?
– Az a rögeszmém, hogy bele kell dugnom a péniszem az
uborkaszeletelőbe!
– Ember, ne tegye! Felírok gyógyszert, jöjjön vissza egy hét múlva!
Egy hét múlva:
– Nos uram, hogy van?
– Köszönöm, prímán. De képzelje, a gyógyszer nem sokat ért, mégis
beleraktam a péniszem az uborkaszeletelőbe!
– Szent ég! És mi történt?
– Kaptam egy fegyelmit. Az uborkaszeletelőt meg elbocsátották.

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés