2026. 07. 16. csütörtök

Valter

1 EUR 360 HUF
1 GBP 423 HUF
Kezdőlap » Közélet » Köztünk szólva » Díjemelések ellen tiltakozik a Jobbik Miskolcon
royal_magazin_PNG

Díjemelések ellen tiltakozik a Jobbik Miskolcon

Szinte valamennyi közszolgáltatás díját emeli a Fidesz Miskolcon a közlekedéstől a szemétszállításon át egészen a vízdíjig, hangzott el a Jobbik városi frakciójának mai sajtótájékoztatóján.
Legnagyobb mértékben – 8,3 százalékkal – a közlekedés drágul, leghamarabb pedig a vízdíj, melynek 5,2 százalékos emelésével az újévet sem várta meg a kormánykoalíció – tájékoztatta portálunkat Jakab Péter, a Jobbik miskolci önkormányzati képviselője.

A politikus szerint a Fidesz megszorításokra épülő gazdaságpolitikája a szocialisták nyolc évének szerves folytatása, melynek keretében a kormánypárt munkahelyteremtő beruházások híján adó- és díjemelésekkel próbálja megteremteni a költségvetés egyensúlyát. Az újabb terhet azonban sokan nem fogják tudni kigazdálkodni, „hisz a nincsből nem lehet többet fizetni” – mondta Jakab, aki szerint a díjemelés nem a szolgáltatók bevételeit, csupán kintlevőségeit fogja növelni.
A politikus álságosnak nevezte azt a fideszes kommunikációt, mely szerint az áremelés megfelel az országos átlagnak, miközben az életszínvonal jóval átlagon aluli a borsodi megyeszékhelyen.
Kérdéses az is – tette hozzá a képviselő –, hogy a több mint 1,3 milliárd forint közüzemi tartozást görgető helyi intézményeknél hogyan kívánja az önkormányzat realizálni a díjemelést, ha ezt eddig sem volt képes megtenni. Jakab óva intett attól,  hogy a városvezetés ezeket a számlákat a lakossággal fizettesse ki.

Pakusza Zoltán mindenek előtt leszögezte, frakciójuk egyetlen egy emelést sem szavazott meg, még inflációarányos mértékben sem. A díjaknak igazodniuk kell a lakosság jövedelmi helyzetéhez, ami láthatóan nem követi az inflációt. – indokolta a képviselő a Jobbik döntését.
Véleménye szerint a miskolci Fidesz lemásolja a kormány elhibázott gazdaságpolitikáját, amikor a helyi vállalkozások támogatása helyett újabb terheket rak rájuk azért, hogy kiszolgálja a nemzetközi pénztőkét. Nem lenne szükség díj- és adóemelésre, ha a Fidesz-KDNP nem az adósságszolgálat feneketlen kútjába dobná a város kín keservvel megtermelt bevételeit. – hangsúlyozta a nemzeti radikális képviselő.
Pakusza kifogásolta azt is, hogy a megszorítások kapcsán semmilyen egyeztetést nem folytatott a városvezetés a Jobbikkal, s bár folyamatosan a konstruktív ellenzék fontosságáról beszélnek, az áremeléseket tartalmazó kilenc napirendi pontot összevonták csak azért, hogy az ellenzék minél kevesebb megszólalási lehetőséghez jusson. Így valóban nehéz konstruktívnak lenni. – állapította meg Pakusza.

Miskolci Jobbik

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

143150

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

1) Folyton hazudozik
——————–
– Kisfiam, mi lesz így belőled, hogy folyton csak hazudozol?
– Ha ügyetlen vagyok börtöntöltelék, ha ügyes vagyok meteorológus,
ha nagyon ügyes vagyok, politikus.

—————–
2) Gyógyszertáras
—————–
– Hogy hívják a jóllakott gyógyszertárost?
– ???
– Telepatikus.

————–
3) Kéményseprő
————–
– Jean, hallotta, hogy tegnap elütöttek egy kéményseprőt?
– Hát ez rettenetes! Már a háztetőn sincs biztonságban az ember!

————
4) Pofaverés
————
– Ki verte így össze a pofádat?
– Tegnap kivételesen józanul mentem haza az éjjel, és a feleségem nem
ismert meg.

—————-
5) Kedvenc tárgy
—————-
Pistikét a suliról faggatja a szomszéd néni:
– És melyik a kedvenc tárgyad az iskolában?
– A csengő.

 

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés