2026. 07. 16. csütörtök

Valter

1 EUR 360 HUF
1 GBP 423 HUF
Kezdőlap » Közélet » Köztünk szólva » A fülkeforradalom újabb „sikere”: kétéves csúcson a jegybanki alapkamat
royal_magazin_PNG

A fülkeforradalom újabb „sikere”: kétéves csúcson a jegybanki alapkamat

A Fidesz-kormány elhibázott gazdaságpolitikája újabb kudarcot hozott Magyarország számára: kedden a Magyar Nemzeti Bank Monetáris Tanácsa 6,5 százalékra emelte a jegybanki alapkamatot. Ez nem csupán az elmúlt két év legmagasabb értékét jelenti, hanem 1,25 százalékkal magasabb a második Orbán-kormány hivatalba lépésekor érvényes alapkamatnál is. Sajnos a kilátások sem kedvezőek, az alapkamat rövid időn belül valószínűleg ismét emelkedni fog.

Mivel a kamatemelés beépül a hitelekbe, a lépés hátrányosan érinti a forinthitellel rendelkezőket, valamint azokat is, akik megkísérelnének végtörlesztéssel megszabadulni a devizahiteleiktől. A kamatemelés a megdrágult hitelek miatt tovább rontja a magyar vállalkozások régiós versenyképességét is, hiszen az olcsóbb hitelhez jutó külföldi cégek egyoldalú versenyelőnyhöz jutnak a magyar gazdaság szereplőivel szemben.

A Jobbik felszólítja a kormányt, ne folytassa tovább a politikai kommunikációnak alárendelt, a józan észnek ellentmondó gazdaságpolitikáját, hiszen egyre nyilvánvalóbb, hogy az Magyarország elszegényedését és régiós leszakadását okozza. Az is nyilvánvaló, hogy az államadósság újratárgyalása és a devizahitelek hitelfelvételkor érvényes árfolyamon történő forintra váltása, azaz a devizahitelben eladósodott magyar családok, vállalkozások és önkormányzatok megmentése nélkül Magyarország nem lesz képes kilábalni a jelenlegi, válságos helyzetből.

Volner János, a Jobbik frakcióvezető-helyettese

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

143150

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

1) Folyton hazudozik
——————–
– Kisfiam, mi lesz így belőled, hogy folyton csak hazudozol?
– Ha ügyetlen vagyok börtöntöltelék, ha ügyes vagyok meteorológus,
ha nagyon ügyes vagyok, politikus.

—————–
2) Gyógyszertáras
—————–
– Hogy hívják a jóllakott gyógyszertárost?
– ???
– Telepatikus.

————–
3) Kéményseprő
————–
– Jean, hallotta, hogy tegnap elütöttek egy kéményseprőt?
– Hát ez rettenetes! Már a háztetőn sincs biztonságban az ember!

————
4) Pofaverés
————
– Ki verte így össze a pofádat?
– Tegnap kivételesen józanul mentem haza az éjjel, és a feleségem nem
ismert meg.

—————-
5) Kedvenc tárgy
—————-
Pistikét a suliról faggatja a szomszéd néni:
– És melyik a kedvenc tárgyad az iskolában?
– A csengő.

 

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés