2026. 06. 22. hétfő

Paulina

1 EUR 352 HUF
1 GBP 407 HUF
Kezdőlap » Közélet » Köztünk szólva » LMP: Zagyva György Gyula adja vissza a mandátumát!
royal_magazin_PNG

LMP: Zagyva György Gyula adja vissza a mandátumát!

A Lehet Más a Politika szerint a szánalmas parlamenti teljesítményt
félelemkeltéssel kompenzáló Jobbik parlamenti képviselője hétvégi erőszakos
akciójával végleg méltatlanná vált arra, hogy a Magyar Országgyűlés tagja
legyen.
Sajtóhírek szerint vasárnap Zagyva György Gyula jobbikos országgyűlési
képviselő mintegy harminc emberrel, katonai alakzatban, harci indulókat
énekelve szidalmazott és fenyegetett egy Csongrád-megyei tanyán élő
családot. A félelemkeltő akció nyomán rendőri intézkedés is történt. Eközben
a közeli Sándorfalván ugyancsak a rendőrségnek, illetve a polgárőrségnek
kellett fellépnie a hírek szerint önbíráskodásra készülő jobbikos csoportok
ellen.

Ez nem az első alkalom, amikor a Jobbik képviselőjére köztörvényes
bűncselekmény gyanújának árnyéka vetül. Emlékezetes, hogy tavaly nyáron a
Magyar Sziget nevű rendezvényen két újságíró szerint Zagyva súlyosan
fenyegette őket és korlátozta személyes szabadságukat; ebben az ügyben az
LMP akkor feljelentést tett. Az LMP szerint Zagyva György Gyulának azonnal
vissza kell adnia képviselői mandátumát. Egy másokat verbális és fizikai
erőszakkal fenyegető ember méltatlan arra, hogy a Magyar Országgyűlés tagja
legyen.

A vasárnapi incidens nem  elszigetelt esemény. A Lakon erődemonstrációt
tartó Vona Gábor, vagy a napokban Gyöngyöspatán robbanásveszélyes helyzetet
teremtő gárdisták ugyanazt akarják – elterelni a figyelmet a Jobbik
ötlettelenségéről és szánalmas parlamenti teljesítményéről. Ehhez régi
recepthez, az erőszakos megfélemlítéshez és gyűlöletkeltéshez nyúlnak. A
rájuk szavazó polgárok aligha ezt várták tőlük: a Jobbik átverte őket,
amikor megoldási javaslatok helyett polgárháborús hangulatot kínál a
leszakadó kistérségek kétségbeesett lakóinak.

Az LMP szerint helyes lenne, ha a kormány bűncselekményekről beszélve nem
csak tyúklopásokat emlegetne és a jog eszközeivel a hasonló esetek ellen
határozottan fellépne. Az, hogy a vidéki Magyarországon ma ilyen esetek
megtörténhetnek, azt mutatja, hogy az Orbán kormány alatt nem javult a
közbiztonság – sőt katasztrofális helyzet állt elő. Az ökopárt azt várja a
kormánytól, hogy ne hagyja magára az ezer bajjal küszködő leszakadó
kistérségeket. A vidék számára valós esélyeket teremtő gazdasági és
szociálpolitikai intézkedésekkel elkerülhetjük, hogy a következő évtizedek
hasonló vagy még súlyosabb konfliktusokról szóljanak.

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

143150

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

1) Folyton hazudozik
——————–
– Kisfiam, mi lesz így belőled, hogy folyton csak hazudozol?
– Ha ügyetlen vagyok börtöntöltelék, ha ügyes vagyok meteorológus,
ha nagyon ügyes vagyok, politikus.

—————–
2) Gyógyszertáras
—————–
– Hogy hívják a jóllakott gyógyszertárost?
– ???
– Telepatikus.

————–
3) Kéményseprő
————–
– Jean, hallotta, hogy tegnap elütöttek egy kéményseprőt?
– Hát ez rettenetes! Már a háztetőn sincs biztonságban az ember!

————
4) Pofaverés
————
– Ki verte így össze a pofádat?
– Tegnap kivételesen józanul mentem haza az éjjel, és a feleségem nem
ismert meg.

—————-
5) Kedvenc tárgy
—————-
Pistikét a suliról faggatja a szomszéd néni:
– És melyik a kedvenc tárgyad az iskolában?
– A csengő.

 

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés