2026. 06. 23. kedd

Zoltán

1 EUR 352 HUF
1 GBP 407 HUF
Kezdőlap » Közélet » Köztünk szólva » Nyílt levél a Klubrádió és a Katolikus Rádió ügyében
royal_magazin_PNG

Nyílt levél a Klubrádió és a Katolikus Rádió ügyében

Szalai Annamária,

a Médiatanács elnöke

részére

Tisztelt Elnök Asszony!

Hamarosan súlyos veszteségek érhetik a magyar közéletet. Vasárnaptól
frekvencia nélkül marad a Katolikus Rádió, februárban pedig elvesztheti
budapesti frekvenciáját a Klubrádió. A két adó sorsa akaratukon kívül
összekapcsolódott azzal, hogy ugyanarra a frekvenciára adtak be pályázatot –
ám végül egyikük sem nyert. Talán egyetértünk abban, hogy mindkét rádiónak
fontos szerepe van a magyar nyilvánosságban. Különböző értékeket
képviselnek, különböző közösséghez szólnak, ezzel járulnak hozzá a sokszínű
magyar nyilvánossághoz.

Nem tudom pontosan, hogy a médiarendszer átalakítása, a korábbi ORTT és az
új Médiatanács bénázása, az egymást váltó politikai garnitúrák „betartása”
vagy a különböző gazdasági érdekcsoportok lobbija milyen mértékben járult
hozzá ahhoz, hogy a két rádiót most az ellehetetlenülés fenyegeti. Nem
értem, hogy a Klubrádiót miért kényszerítették arra, hogy egy új
frekvenciára pályázzon, mint ahogy azt sem értem, miért nem kapta meg ezt a
frekvenciát, ha egyszer megnyerte a pályázatot. Azt meg végképp nem értem,
hogy ha a Klubrádió nem nyert a pályázaton, akkor a frekvenciát miért nem
kapta meg a Katolikus Rádió. Felteszem, nem tudják ezt az a többszázezer
hallgató sem, akik ezekben a rádiókban találták meg a közélet leghitelesebb
hírforrását, és gondolom nem is különösebben érdekli őket. Egyszerűen
továbbra is hallgatni akarják a kedvenc rádiójukat. Ezt a Katolikus Rádió
hallgatói vasárnaptól már nem tehetik meg.

Tisztelt Elnök Asszony! Véleményem szerint ez a helyzet igazolja azokat az
érveket, amelyeket a média világával kapcsolatos törvények vitájában az LMP
képviselt. Továbbra is úgy gondoljuk, az államnak nem dolga, hogy
kötelezettségeket írjon elő a sajtónak. Nem dolga, hogy hatóságilag
ellenőrizzen mindenkit, aki csak él és mozog a sajtóban. Nem dolga, hogy
fiatalkorúak által gyakorlatilag nem hallgatott rádiók zenei kínálatát vagy
a magyar nyelvvizsga-bizonyítványok számát tanulmányozza. Sokkal inkább az
lenne a dolga, hogy átlátható és kiszámítható módon gazdálkodjon az állami
tulajdonban lévő frekvenciákkal. A nagy „médiacunamiban” – úgy látszik –
erre már nem maradt elég figyelem.

Tisztelt Elnök Asszony! Éppen ezért kérem, hogy a Médiatanács a lehető
leggyorsabban találjon jogállami megoldást arra, hogy a Katolikus Rádió és a
Klubrádió helyzete rendeződjön, és mindkét adó folytathassa munkáját,
szolgálhassa a közönségét, és ezzel a magyar sajtószabadság ügyét.

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

143150

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

1) Folyton hazudozik
——————–
– Kisfiam, mi lesz így belőled, hogy folyton csak hazudozol?
– Ha ügyetlen vagyok börtöntöltelék, ha ügyes vagyok meteorológus,
ha nagyon ügyes vagyok, politikus.

—————–
2) Gyógyszertáras
—————–
– Hogy hívják a jóllakott gyógyszertárost?
– ???
– Telepatikus.

————–
3) Kéményseprő
————–
– Jean, hallotta, hogy tegnap elütöttek egy kéményseprőt?
– Hát ez rettenetes! Már a háztetőn sincs biztonságban az ember!

————
4) Pofaverés
————
– Ki verte így össze a pofádat?
– Tegnap kivételesen józanul mentem haza az éjjel, és a feleségem nem
ismert meg.

—————-
5) Kedvenc tárgy
—————-
Pistikét a suliról faggatja a szomszéd néni:
– És melyik a kedvenc tárgyad az iskolában?
– A csengő.

 

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés