2024. 07. 19. péntek

Emília
1 EUR 391 HUF
1 GBP 464 HUF

Ez történt 2016-ban a Miskolci Állatkertben

Több, mint gondolnád…

Több, mint 85 000 látogató. Több, mint 100 új állat. Több, mint 300 órányi zoopedagógiai foglalkozás és több, mint 8000 szénabála. Csak néhány szám, amely a Miskolci Állatkert és Kultúrpark 2016-os évét jellemezte.

2016-ban újra több látogató érdeklődését tudtuk felkelteni, mint az azt megelőző évben, hiszen 85 629 fő váltott belépőjegyet az év során a Miskolci Állatkertbe. Látogatóinkat – hogy minél élménygazdagabbá tegyük a nálunk töltött időt – egész évben változatos programkínálattal vártuk. Legnépszerűbb programjaink már évek óta az Állatkertek Éjszakája, a Halloween Est és az Állatok Karácsonya. A legtöbb látogató augusztus 20-án, az állatkert megnyitásának 33. évfordulóján kereste fel intézményünket, amikor az Európai Állatkertek és Akváriumok Szövetségének (EAZA) Engedd élni! – LetitGrow! elnevezésű természetvédelmi kampányához csatlakozva a helyi élővilág sokféleségére hívtuk fel a hozzánk érkezők figyelmét.

A környezeti nevelés egyébként is az egyik legfontosabb küldetésünk. Ennek megfelelően 2016-ban 2 500 – főként gyermek – vett részt szervezett zoopedagógiai foglalkozásainkon. A Bükki Fiatalok Természetjáró Egyesületével közösen szervezett nyári táborunk is évek óta az egyik legnépszerűbb gyermektábor a városban, amely szokás szerint telt házzal működött, azaz 200 gyermek tudta a nyári szünetben is élménygazdag programok során bővíteni ismereteit állatkertünk lakóiról.Azokról a lakókról, amelyek között összesen több, mint 100 új állategyeddel is megismerkedhettek a tavaly hozzánk érkező vendégek. Közülük fontosnak tartjuk kiemelni azokat az állatfajokat, amelyeket korábban még nem láthattak nálunk: 2016-ban első alkalommal került bemutatásra európai bölény, aranysakál, közép-ázsiai gímszarvas és kék juh a Miskolci Állatkertben. Ráadásul utóbbi két faj az egész országban először Miskolcon volt látható.

Szaporulatban sem volt hiány tavaly, de itt is kiemelnénk az észak-amerikai kúszósülök újabb szaporulatát, amelyre immár évek óta minden tavasszal számíthatunk. Vagy éppen a David-szarvasok csapatában világra jött három borjút, amelyekre nem csak azért vagyunk különösen büszkék, mert az országban más állatkertben nem lehet ezzel a fajjal találkozni, hanem azért is, mert az állatkertek szaporító munkája nélkül a David-szarvas mára eltűnt volna a Föld színéről. De születtek tavaly egyebek mellett szurikátakölykök, gyűrűsfarkú maki csemeték, vadmalacok és tevecsikók is.

Az összességében bemutatásra kerülő több, mint 700 állatnak az étvágya sem kicsi. Egy év során mintegy 100 takarmányféleséget fogyasztanak lakóink, köztük olyan különleges csemegéket, mint a pulykaszív, az erdei fenyő, vagy a tökmagolaj. Szénabálából több mint 8 000, tücsökből több mint 10 000,tojásból több mint 6 000 darab fogyott tavaly, de joghurtból, kefirből és túróból is közel 500 kg-ot ettek meg állataink – már azok, akik ezeket is szeretik.

A tavalyi év összegzésekor említenünk kell egy olyan programot is, amely ugyan nem közvetlenül a látogatóknak szólt, de sikerét várhatóan minden magyar állatkertbe látogató megérezi. 2016-ban állatkertünk rendezte meg – a Magyar Állatkertek Szövetségének támogatásával – a hazai állatkertek zoopedagógusainak szakmai találkozóját. A konferencián 14 állatkert és egyéb, környezeti neveléssel foglalkozó intézmény és szervezet munkatársa vett részt.

Bízunk benne, hogy egy még sikeresebb esztendő előtt állunk. Állatkertünk minden munkatársa azon lesz, hogy 2017-ben is sok élménnyel, ha lehet, még több élménnyel ajándékozzuk meg a hozzánk érkezőket, mint tavaly.

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Facebook

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Fejtörő az öt karika jegyében
A korábbi nyári olimpiákhoz hasonlóan idén immár harmadszor invitálja olimpiai játékra a sportkedvelőket a II. Rákóczi Ferenc Könyvtár. A kérdések a p…