Pál
1 EUR 395 HUF
1 GBP 467 HUF

Véget ért a barcikai téli teremtorna

Kazincbarcika – Hétvégén régi és új bajnokokat egyaránt avattak a IV. Szitka Béla Kispályás Labdarúgó Emléktornán, melyen közel 60 csapat versengett.

Az 1977-ben elindított hagyományos téli teremlabdarúgó torna 2012-ben kilenc játéknapon át tartott. A legnépesebb a diákmezőny volt, itt 4 korcsoportban 28 csapat lépett pályára, az ifiknél 6, a férfiaknál 11, az öregfiúknál 9, a nőknél pedig 4 csapat küzdött a végső győzelemért. Az utolsó két versenynapon szinte telt ház előtt zajlottak az elődöntők és a helyosztók, majd a torna ünnepélyes eredményhirdetéssel zárult. A díjakat Szitka Péter, a teremtorna névadójának – az egykori nagyszerű labdarúgónak – fia, Bukó Géza, a képviselő-testület Művelődési, Oktatási és Sport Bizottságának elnöke, valamint a rendezvénysorozat támogatói adták át.
A rendkívül izgalmas és helyenként kiélezett meccsek alapján a szakmai team a legjobbakat is megválasztotta, így minden kategóriában külön jutalmazták a legjobb kapust, mezőnyjátékost és a gólkirályi címet is átadták. A tornán ismét több csapat is meg tudta védeni korábban megszerzett bajnoki címét. Így az öregfiúknál az Ipszer ’96, míg a férfiaknál a Buffaló csapata nem talált legyőzőre, bár – ahogy a szakértő közönség mondta – az elmúlt évekhez képest kiegyensúlyozottabb és ezáltal izgalmasabb volt a küzdelem.