2022. 05. 27. péntek

Hella
1 EUR 393 HUF
1 GBP 463 HUF
  • Főoldal
  • »
  • Sport
  • »
  • Miskolc rendezte az első target sprint diákolimpiai döntőt

Miskolc rendezte az első target sprint diákolimpiai döntőt

Az első target sprint diákolimpia döntőt a napokban rendezte meg Miskolci Atlétikai Centrumban a Miskolci Honvéd SE és a Magyar Sportlövő Szövetség (MSSZ).  

Mint azt Büki Gábortól, a Miskolci Honvéd SE elnökétől, a verseny igazgatójától megtudtuk, Miskolcon eddig csak felnőtt target sprint versenyt rendeztek, ez az esemény volt az első diákolimpiai megméretés.  A felnőtt versenyeket a világbajnokságon és a külföldi versenyeken egyedi töltéssel, sűrített levegős fegyverekkel rendezik. A miskolci viadal  abból a szempontból is úttörőnek nevezhető, hogy pisztollyal és hagyományos nyílt irányzékú (letörhető csövű) fegyverekkel még sehol nem rendeztek ilyen versenyt a világon, de az iskolák és egyesületek ezzel rendelkeznek legnagyobb számban. A jelentősége abban is rejlik, hogy a hordozható lőtér, mellyel  a Miskolci Honvéd is rendelkezik, alkalmas target sprint és nyári biatlon versenyek megrendezésére, a MAC-hoz hasonló sportpályákon, nézőközönség előtt.

A németországi Suhl városában, ahol az első világbajnokságot rendezték, a főtéren állították fel a lőteret, ami a sportág népszerűsítését is jól szolgálta. Miskolc város támogatásának köszönhetően az atlétikai centrumban az eddigi legszínvonalasabb versenyt sikerült megrendezni, mely felülmúlta a vb-pályák szintjét, ezért a sportlövő szövetség helyszínen levő vezetői jelezték: a jövőben országos bajnokságot és nemzetközi versenyt is terveznek Miskolcra. Az angol rendezők a fotók alapján, a facebookon gratuláltak a miskolci helyszínhez.

A versenyen, melyen sportlövészeti kategória is volt,  268 diák adott számot tudásáról. A sportolók 400 m futás után álló lövészettel (5  bukó cél leküzdése  10 lőszerrel) folytatták, majd újabb 400 m futás után újabb  5 bukó cél leküzdése következett és újabb 400 m futás után volt a célba érkezés.

Eredmények
Légpisztoly V-VI. korcsoport, fiúk: 1. Nizsalóczki Soma (Waldorf Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola) 6:12 perc, 2. Gartner László (Miskolci SZC Szemere Bertalan Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma) 6:39, 3. Bede Dominik (Miskolci SZC Szemere Bertalan Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma) 6:45
Csapat: 1. Miskolci SZC Szemere Bertalan Gimnázium (Gartner, Bede, Krepcsik) 21:00, 2. Avasi Gimnázium Tóbiás, Szabó, Nagy) 25:49

Légpisztoly V-VI. korcsoport, leányok: 1. Dulai Orsolya Réka (Németh László Gimnázium) 6:39, 2. Torkos Anetta Fanni (Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium) 6:46, 3. Balogh Zsuzsa Eszter (Érdi Vörösmarty Mihály Gimnázium) 6:56
Csapat: 1. Abigél Általános Iskola és Gimnázium (Lakatos, Lakatos, Kósa) 29:27, 2. Szerencsi SZC Tokaji Ferenc Gimnáziuma és Szakgimnáziuma (Ungvári,  Hímer, Balogh) 30:09, 3. Abigél Általános Iskola és Gimnázium (Fodor, Tóth, Pongó) 31:16

Légpisztoly III-IV. korcsoport leányok: 1. Jákó Miriam (Szegedi SZC Vedres István Építőipari Szakgimnáziuma) 6:30, 2. Bordás Nóra Bianka (Derecskei I. Rákóczi György Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium) 7:21, 3. Lénárt Eszter (Nyíregyházi Arany János Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium) 7:42
Csapat: 1. Nyíregyházi Arany János Gimnázium, Általános Iskola (Lénárt, Bakosi, Rudolf) 28:01

Légpisztoly III-IV. korcsoport fiúk: 1. Gyuris Kornél (Nyíregyházi Egyetem Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium) 6:16, 2. Busi Bálint (Debreceni Ady Endre Gimnázium) 6:23, 3. Joó Zoltán (Tárnoki II. Rákóczi Ferenc Sportiskolai Általános Iskola) 6:29
Csapat: 1. Nyíregyházi Egyetem Eötvös József Gyakorló Általános Isk. és Gimn. (Gyuris, Gavola, Plavecz) 20:39, 2. Tárnoki II. Rákóczi Ferenc Sportiskolai Általános Iskola (Joó, Hegedűs, Márkus) 21:14

Nyíltirányzékú légpuska V-VI. korcsoport lányok: 1. Nagy Brigitta Vanda (Vay Ádám Gimnázium, Mezőgazdasági Szakképző Iskola és Kollégium) 7:45, 2. Koscsó Viktória (Vay Ádám Gimnázium, Mezőgazdasági Szakképző Iskola és Kollégium) 8:21, 3. Kovács Eszter (Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája) 8:31
Csapat: 1. MSZC Szemere Bertalan Gimnázium (Hadi, Hajdú, Nagy) 25:32, 2. Debreceni Egyetemi Kossuth Lajos  Gimn. ( Krajnyák, Daróczi, Kovács) 28:19, 3. MSZC Szemere Bertalan Gimnázium  (Kós, Soós, Fehér) 31:02.

Nyíltirányzékú légpuska V-VI. korcsoport fiúk: 1. Gris Gergő Roland (Miskolci SZC Szemere Bertalan Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma) 5:49 2. Csatári Imre (Vay Ádám Gimnázium, Mezőgazdasági Szakképző Iskola és Kollégium) 5:53, 3. Farcsik László Arnold (Vay Ádám Gimnázium, Mezőgazdasági Szakképző Iskola és Kollégium) 6:06
Csapat: 1. Vay Ádám Gimnázium, Mezőgazdasági Szakképző Iskola és Kollégium (Sápi, Farcsik, Csatári) 19:21, 2. MSZC Szemere Bertalan Gimnázium D (Jánosi, Szaniszló, Juhász) 21:44, 3. MSZC Szemere Bertalan Gimnázium B (Gris, Simon, Orjovics) 22:5

Nyíltirányzékú légpuska III-IV. korcsoport leányok: 1. Kacsurják Gréta Mercédesz (Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája) 8:18, 2. Takács Viktória (Miskolci SZC Szemere Bertalan Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma) 8:52, 3. Almási Zsuzsanna (Miskolci SZC Szemere Bertalan Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma) 9:12
Csapat: 1. MSZC Szemere Bertalan Gimnázium (Almási, Takács, Korály) 27:29

Nyíltirányzékú légpuska III-IV. korcsoport fiúk: 1. Pataki János (Bethlen Gábor Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Alapfokú Művészeti Iskola) 6:06, 2. Tóth Milán (Miskolci SZC Szemere Bertalan Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma) 7:12, 3. Steigervald Ádám (Liszt Ferenc Német Nemzetiségi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola) 7:27
Csapat: 1. Tárnoki II. Rákóczi Ferenc Sportiskolai Általános Iskola (Hegedűs, Joó, Márkus) 24:20, 2. MSZC Szemere Bertalan Gimnázium (Tóth, Dányi, Váradi) 24:49

Zártirányzékú légpuska III-IV. korcsoport fiúk: 1. Rescsik Tamás (Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola) 5:38, 2. Lippai Levente (Szent Imre Katolikus Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola) 5:49, 3. Pataki János (Bethlen Gábor Gimnázium, Általános Iskola, Óvoda és Alapfokú Művészeti Iskola) 5:57
Csapat: 1. Szent Imre Katolikus Általános Iskola (Rescsik, Lippai, Barna) 18:12, 2. Nyíregyházi Egyetemi Eötvös József Általános Iskola (Gyuris, Gavola, Plavecz) 20:46

Zártirányzékú légpuska III-IV. korcsoport leányok: 1. Jákó Miriam (Szegedi SZC Vedres István Építőipari Szakgimnáziuma) 6:01, 2. Bozóki Laura (Péceli Integrált Oktatási Központ Általános Iskola és Gimnázium) 6:35, 3. Kovács-Oroszlán Anna (Újbudai Ádám Jenő Általános Iskola) 7:30
Csapat: 1. Szent Imre Katolikus Általános Iskola (Bacsa, Csamangó, Tolmacsov) 28:16, 2. Nyíregyházi Arany János Gimnázium (Lénárt, Bakosi, Rudolf) 33:11

Zártirányzékú légpuska IV-V. korcsoport leányok: 1. Torkos Anetta Fanni (Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium) 6:00, 2. Iváncsó Mercédesz (Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium) 6:51, 3. Bódvai Fanni (Miskolci Rendészeti Szakgimnázium) 7:12
Csapat: 1. Miskolci SZC Szemere Bertalan Gimnázium (Hadi, Mirki, Friedmanszki) 25:27, 2. Abigél Általános Iskola és Gimnázium A (Kósa, Lakatos, Lakatos) 30:00, 3. Abigél Általános Iskola és Gimnázium B (Fodor, Tóth, Pongó) 31:55

Zártirányzékú légpuska IV-V. korcsoport fiúk: 1. Ozsvárt Donát (Gödöllői Török Ignác Gimnázium) 4:41, 2. Schwak Renátó (Miskolci Rendészeti Szakgimnázium) 5:19, 3. Kovács-Oroszlán Dániel (Veres Pálné Gimnázium) 5:59
Csapat: 1. Miskolci Rendészeti Szakgimnázium (Schwak, Zsiday, Kocsis) 18:02.

Képaláírás:
Kéri Attila (jobbról), az MSSZ versenyigazgatója, Ondrasek Iván alezredes, a Miskolci Honvéd SE örökös tiszteletbeli elnöke és Ambriskó László Miskolci Honvéd SE gazdasági igazgatója,  a Szentpéteri kapui Honvéd PJSE pálya létrehozói díjátadás közben.

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Facebook

Kapcsolódó cikkek

Bizakodó vagyok!
101 versenyautó áll rajthoz a hétvégi 37. AMTK Velenje Ralin, abból 18-en lesznek a 2-es kategóriában. Juhász Csaba - Bencs Gábor ralipáros is ebben f…

További cikkek

Hírek, kék hírek, zöld hírek, gazdaság, sport, életmód, medicina, ezo és még sok minden más…

Menü

Archívum