Botond, Mózes
1 EUR 386 HUF
1 GBP 450 HUF

Brogli Réka magyar bajnok

A hegyikerékpárosok (MTB) idei cross-country (XCO) országos bajnokságát július 18-án, vasárnap, Pilisvörösváron rendezték meg. Az évek óta a legjobbak között szereplő sajószentpéteri Brogli Réka az U15-ös kategória 6,4 km-es, 265 méter szintemelkedéssel nehezített futamában magabiztos versenyzéssel végzett az élen.

A pálya első szakasza egy rövid aszfaltos út volt, ahol Réka rögtön az élre állt. A további útvonalon a meredek emelkedős erdei ösvény, a füves ösvény, két mély, technikás meredek lejtő és murvás erdészeti út ,,váltogatták” egymást. Előzésre ugyan sokszor volt lehetőség, de a fiatal sportoló ezt egyszer sem engedte meg ellenfeleinek és végül a másodikhoz képest 42 másodperccel előnnyel nyerte meg a bajnoki aranyat.

Végeredmény:

U-15 kcs., leányok: 1. Brogli Réka (X2S-KONA TEAM, edző Sikter Zsuzsanna) 29:47 perc, 2. Megyaszai Lilla (Cube-Csömör) 30:29, 3. Bucsányi Henrietta (Cube-Csömör) 31:22.