2024. 05. 18. szombat

Erik, Alexandra
1 EUR 388 HUF
1 GBP 452 HUF
  • Főoldal
  • »
  • Sport
  • »
  • Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye Év sportolója 2022 díjátadó

Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye Év sportolója 2022 díjátadó

Két félidőben tartották meg szerdán Miskolcon, a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye Év sportolója 2022 díjátadót, a Tropicana Casino támogatásával. Kora délután Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyeháza Dísztermében három kategória, az utánpótlás leány, fiú, csapat ünnepélyes ceremóniáját rendezték meg a megyei közgyűlés alelnökének, Szabó Gergelynek a részvételével.

A további négy kategória, a felnőtt női, férfi, csapat, és edzők díjazását délután a Tropicana Casino különtermében rendezték meg, és itt is – a vármegyeházán tartott eseményhez hasonlóan – Szabó Gergely köszöntőjét követően, a vármegyei
sportújságírók szavazatai alapján kialakult sorrend dobogósait díjazták (ez volt a huszadik egymást
követő év, hogy a sporttal foglalkozó újságírók voksai alapján eredményhirdetést tartottak).
A két helyszínen, hét kategóriában (felnőtt női, felnőtt férfi, felnőtt csapat, utánpótlás leány, utánpótlás
edző, utánpótlás csapat, edző) az első három helyezett kapott, illetve kap díjat (ugyanis ketten egyéb
elfoglaltságuk miatt nem tudtak megjelenni a rendezvényen).
A Borsod-Abaúj-Zemplén vármegye Év sportolója 2022 szavazás végeredménye (fettel a díjazottak):
Utánpótlás leány
1. Tóth Anna (atlétika, Diósgyőri VTK) 44 pont
2. Haraszin Linda (öttusa, Swimming PC) 22 pont
3. Balázs Éda (birkózás, DVTK-Miskolci Sportiskola) 17 pont
4. Tóth Vanda (karate, Justitia Fuji-Yama SE) 7 pont
Utánpótlás fiú
1. Sáfrány Péter (cselgáncs, Miskolci VSC) 34 pont
2. Kiss Gergely (triatlon, Tiszaújvárosi TK) 14 pont
3. Kántor Benedek (laser-run, Miskolci Sportiskola) 12 pont
4. Zurai Rajmund (birkózás, Diósgyőri VTK) 10 pont
5-6. Holló Szilárd (súlyemelés, Kazincbarcikai VSE) 8 pont
5-6. Kovács Gyula (triatlon, Tiszaújvárosi TK) 8 pont
7. Bordás Alex (muay-thai, DVTK-Vita Gym Muaythai Klub) 3 pont
8. Bérczes Botond (karate, Justitia Fuji-Yama SE) 1 pont
Utánpótlás csapat
1. Magyar maratoni kenu ifjúsági fiú válogatott: Soltész Péter (VSC Tokaj), Szegi Zsombor
(Tiszaújvárosi KKSE) 46 pont
2. Diósgyőri Gimnázium (kosárlabda, leány V-VI. Korcsoport) 13 pont
3. Diósgyőri VE (vívás, serdülő leány) 12 pont
4. Miskolci Sportiskola (atlétika, mezeifutás, fiú újonc) 10 pont
5. DVTK Akadémia (kosárlabda leány U14) 8 pont
6. Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola, Miskolc (floorball, fiú, IV. korcsoport) 1 pont
Felnőtt női
1. Bragato Giada (kajak-kenu, Tiszaújvárosi KKSE) 44 pont
2. Kányási Veronika (kosárlabda, Diósgyőri VTK) 22 pont
3. Guzi Blanka (öttusa, Swimming PC) 13 pont
4. Gercsák Szabina (cselgáncs, Diósgyőri VTK) 11 pont
Felnőtt férfi
1. Lehmann Csongor (triatlon, Tiszaújvárosi TK) 33 pont
2. Mészáros László (erőemelés, Diósgyőri VTK) 29 pont
3. Kékesi Márton (sí, Diósgyőri VTK) 18 pont
4. Spéth Norbert (muay-thai, DVTK-Vita Gym Muaythai Klub 10 pont
Felnőtt csapat
1. DVTK-Hun-Therm (kosárlabda női) 50 pont
2. GreenPlan-Vegyész RC Kazincbarcika (röplabda férfi) 26 pont
3. DVTK Jegesmedvék (jégkorong férfi) 9 pont
4. Mezőkövesd Zsóry FC (labdarúgás férfi) 4 pont
5. Diósgyőri VTK (labdarúgás női) 1 pont
Edző
1. Völgyi Péter (kosárlabda, DVTK-Hun-Therm) 32 pont
2. Krucsai József (Tiszaújvárosi KKSE) 27 pont

3. Lehmann Tibor (triatlon, Tiszaújvárosi TK) 18 pont
4. Tigyi József (atlétika, Diósgyőri VTK) 13 pont
A szavazásról
A zsűri tagjaitól ezúttal is azt kértük, hogy hét kategóriában állítsanak dobogós sorrendet. Az így kapott voksokat bepontoztuk, az 1. helyre tett
sportolók/csapatok/edző 5-5 pontot, a második helyre állított sportolók/csapatok/edző 3-3 pontot, míg a kategóriák harmadikjai 1-1 pontot kaptak. A pontokat
összeadtuk, és az a sportoló/csapat/edző végzett az élen a kategóriájában, aki a legtöbb pontot kapja a zsüroroktól.
A zsűri tagjai voltak: Bódi Krisztián (a Mezőkövesdi Média sportszerkesztője), Brézai Zoltán (televíziós szerkesztő), Fekete Zsuzsa (a Fociológia facebook
oldal írója), Juhász István (a Miskolc Televízió sportszerkesztője), Martini Emil (a Csillagpont Rádió sportszerkesztője), Sike Gábor (az Európa Rádió

főszerkesztője), Szűcs István (újságíró), Pásztor Attila (újságíró), Molnár István (az Észak-Magyarország sportszerkesztője), Berecz Csaba (az Észak-
Magyarország sportszerkesztője).

A zsűris szavazások legjobbjai: 2003-2021
Az elmúlt 19 évben összesen 124 győztest hirdettünk az Év sportolója zsűris szavazás során. Ugyanis az első években az utánpótlásban még nem választottak a
zsürorok, és volt, amikor egyben értékeltük a fiatalokat. Ezen kívül a szavazás történetében egy alkalommal az is előfordult, hogy egy kategóriának két első
helyezettje lett. Az eddigi győztesek:
Utánpótlás leány
2021: Bragato Giada (kajak-kenu)
2020: Kriza Anna (cselgáncs)
2019: Bragato Giada (kajak-kenu)
2018: Guzi Blanka (öttusa)
2017: Vécsei Réka (úszás)
2016: Bragato Giada (kenu)
2015: Gercsák Szabina (cselgáncs)
2014: Gercsák Szabina (cselgáncs)
2013: Gercsák Szabina (cselgáncs)
2012: Gercsák Szabina (cselgáncs)
2011: Éltető Daniella (küzdősport)
2010: Brogli Réka (kerékpár)
2009: Gáspár Eszter (cselgáncs)
2008: Gáspár Eszter (cselgáncs)
2007: Szakolczai Fédra (kajak-kenu)
2006: egyben értékeltük az utánpótlást
2005: Bukóczki Bianka (vívás)
2004: nem volt ilyen kategória
2003: nem volt ilyen kategória
Utánpótlás fiú
2021: Sáfrány Péter (cselgáncs)
2020: Sáfrány Péter (cselgáncs)
2019: Lehmann Csongor (triatlon)
2018: Lehmann Csongor (triatlon)
2017: Feczkó Csanád (cselgáncs)
2016: Feczkó Csanád (cselgáncs)
2015: Béke Kornél (kajak)
2014: Mozgi Milán (kajak)
2013: Koleszár Mátyás (kajak)
2012: Bodonyi András (kenu)
2011: Daher Michel (birkózás)
2010: Hankó Gábor (triatlon)
2009: Sütő Dávid (vívás)
2008: Pál Robin (atlétika)
2007: Lerch Zsolt (súlyemelés)
2006: Sziklavári István (motocross)
2005: egyben értékeltük az utánpótlást
2004: nem volt ilyen kategória
2003: nem volt ilyen kategória
Utánpótlás csapat
2021: DVTK Jegesmedvék U21 (jégkorong)
2020: Diósgyőri VE (leány vívás)
2019: Swimming PC (leány laser-run)
2018: DVTK Akadémia (leány kosárlabda)
2017: Diósgyőri TC (tájfutás)
2016: Tiszaújvárosi TK ifjúsági leány (triatlon)
2015: TVK-Mali TK ifjúsági leány (triatlon)
2014: Diósgyőri VE kadet leány párbajtőr (vívás)
2013: Diósgyőri KKSC: Viola Viktor, Bodonyi András (kenu)
2012: TVK-Mali TK fiú junior (triatlon)
2011: Diósgyőri KKSC: Viola Viktor, Bodonyi András (kenu)
2010: Diósgyőri KKSC: Viola Viktor, Bodonyi András (kenu)
2009: TVK-Mali TK fiú ifjúsági (triatlon)
2008: Club Laguna-MISI fiú gyermek (úszás)
2007: Miskolci VSC (cselgáncs)
2006: nem volt ilyen kategória
2005: nem volt ilyen kategória
2004: nem volt ilyen kategória
2003: nem volt ilyen kategória
Női
2021: Guzi Blanka (öttusa)
2020: Sztankovics Anna (úszás)
2019: Sztankovics Anna (úszás)
2018: Gercsák Szabina (cselgáncs)
2017: Gercsák Szabina (cselgáncs)
2016: Gercsák Szabina (cselgáncs)
2015: Czank Tímea (kosárlabda)
2014: Váczi Anita (parakajak)
2013: Szakály Zsuzsanna (triatlon)
2012: Nagy Nikoletta (súlyemelés)
2011: Karakas Hedvig (cselgáncs)
2010: Sebestyén Júlia (műkorcsolya)
2009: Karakas Hedvig (cselgáncs)

2008: Sebestyén Júlia (műkorcsolya)
2007: Sebestyén Júlia (műkorcsolya)
2006: Sebestyén Júlia (műkorcsolya)
2005: Bahor Bea (rali)
2004: Sebestyén Júlia (műkorcsolya)
2003: Sebestyén Júlia (műkorcsolya)
Férfi
2021: Mészáros László (fekvenyomás)
2020: Mészáros László (fekvenyomás)
2019: Mészáros László (fekvenyomás)
2018: Mészáros László (fekvenyomás)
2017: Kiss Pál Tamás (rallycross)
2016: Elek Ákos (labdarúgás)
2015: Molnár Péter (kajak)
2014: Elek Ákos (labdarúgás)
2013: Molnár Péter (kajak)
2012: Mészáros László (fekvenyomás)
2011: Deák-Bárdos Mihály (birkózás)
2010: Molnár Péter (kajak)
2009: Deák-Bárdos Mihály (birkózás)
2008: Mészáros László (fekvenyomás)
2007: Boros Attila (kajak)
2006: Boros Attila (kajak)
2005: Tomanóczy Tibor (röplabda)
2004: Gyurkota József (bocsa)
2003: Isaszegi Róbert (ökölvívás)
Csapat
2021: Hadik Rally Team (rali)
2020: Mezőkövesd Zsóry FC (labdarúgás)
2019: Vegyész RC (röplabda)
2018: Vegyész RC (röplabda)
2017: DVTK Jegesmedvék (jégkorong)
2016: Aluinvent-DVTK (kosárlabda)
2015: DVTK Jegesmedvék (jégkorong)
2014: Diósgyőri VTK (labdarúgás)
2013: Maximmun RT: Kazár Miklós, Szőke Tamás (rali)
2012: Miskolci Jegesmedvék (jégkorong)
2011: Diósgyőri VTK (labdarúgás)
2010: Ózdi VFTC (teke)
2009: Speedway Miskolc (salakmotor)
2008: Spitzmüller Csaba, Kazár Miklós (rali)
2007: Mezőkövesdi KC (kézilabda)
2006: Vegyész RC (röplabda)
2005: Diósgyőri VTK (labdarúgás)
2004: Vegyész RC (röplabda)
2003: Vegyész RC (röplabda)
Edző
2021: Bartha Ákos (cselgáncs)
2020: Bartha Ákos (cselgáncs)
2019: Cziczás László (kosárlabda)
2018: Daniel Oravec (röplabda)
2017: dr. Sike József (vízilabda)
2016: Miguel de Jesús López Alonso (kosárlabda)
2015: Flórusz János (cselgáncs)
2014: Sivic Tomislav (labdarúgás) és Flórusz János (cselgáncs)
2013: Flórusz János (cselgáncs)
2012: Sárréti Géza (futsal)
2011: Benczes Miklós (labdarúgás)
2010: Lehmann Tibor (triatlon)
2009: Rosta István (kézilabda)
2008: Rosta István (kézilabda)
2007: Juhász István (kézilabda)
2006: Demeter György (röplabda)
2005: Tapodi Péter (kosárlabda)
2004: Gálhidi György (labdarúgás)
2003: Daniel Oravec (röplabda)

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Facebook

Kapcsolódó cikkek

7. Bringa Piknik
2024 májusában ismét tokaji bringa-túra, ezúttal bővítve. 2024-ben hetedik alkalommal is elstartol a Bringa Piknik. Lesznek kisebb-nagyobb változta…

További cikkek