2024. 06. 19. szerda

Gyárfás
1 EUR 395 HUF
1 GBP 467 HUF
  • Főoldal
  • »
  • Sport
  • »
  • Az ifjúságiak „mindent vittek” a bajai sprint ob-n!

Az ifjúságiak „mindent vittek” a bajai sprint ob-n!

A tiszaújvárosiakon kívül nem sok babér termett az ellenfelek számára a június harmadik hétvégéjén, Baján megrendezett sprint távú triatlon országos bajnokság ifjúsági kategóriájának versengésében. A TVK-Mali TK sportolói mind a négy aranyérmet hazahozták, melyhez  csapattársaik az elit kategóriában, a ranglistaversenyen és a szupersprinten is szépen „gyűjtögették” a további medálokat.

A TIGRA Triatlon Magyar Nagydíj  harmadik futamát is magába foglaló IX. Mogyi Triatlon versenyen a TVK-Mali Triatlon Klub újoncoktól a felnőttekig mintegy 40 sportolóval vett részt. Az ifjúsági kategóriában, Szegedi Sára és Lehmann Bence vezérletével,  az egyéni mellett a csapat bajnoki  aranyérmeket is a tiszaújvárosi színek képviselői érdemelték ki. Az elit kategóriás bajnoki futamban Balogh Bence, és  Zelovics Dóra végzett a második helyen.
Figyelemre és elismerésre méltó, hogy a serdülő leányok ranglista versenyében az előttünk álló hétvégén, az oroszországi Penza városában, az ifjúsági (!) Európa-bajnokságon hazánkat képviselő  Putnóczki Dorka  a teljes mezőnyben (a fiúkat is beleértve!) legjobb időt úszva rajt-cél győzelmet aratott.  A Moszkvától 400 km-re található orosz városban rendezendő kontinens-bajnokságon induló válogatottat erősíti  Tóth Róbert Ferenc is, aki Baján egyéni ötödik és csapat első hellyel hangolódott első válogatottságára.
A szombati eredmények alapján,  vasárnap, a 40 férfi és 20 női versenyző részvételével megrendezett, három futamból álló, kieséses rendszerű, pénzdíjas szupersprint (200 m úszás, 6 km kerékpározás, 1,5 km futás)  versenyen öt TVK-s volt érdekelt a díjátadásnál.
Eredmények
Sprint távú országos bajnokság (750 m úszás, 20 km kerékpár, 5 km futás):
Elit kat., női  abszolút: 2. Zelovics Dóra.
Elit kat., férfi abszolút: 2. Balogh Bence , …. 6. Balogh Máté, …8. Marton Előd, …11. Hankó Dávid
Ifjúsági leányok, egyéni:  1. Szegedi Sára (edzők: edzők: Lehmann Tibor, Fodor Ágnes, Filep Csaba, Balogh Bence),…3. Jakab Ilka, …9. Hozdik Eszter. Csapat:  1. TVK-Mali TK (Szegedi Sára,  Jakab Ilka, Hozdik Eszter, edzők: edzők: Lehmann Tibor, Fodor Ágnes, Filep Csaba, Balogh Bence)
Ifjúsági fiúk, egyéni: 1. Lehmann Bence (edzők: edzők: Lehmann Tibor, Fodor Ágnes, Filep Csaba, Balogh Bence) , …5. Tóth Róbert Ferenc, …7. Tóth Máté, …18. Fróna Ákos.  Csapat: 1.  TVK-Mali TK (Lehmann Bence,Tóth Róbert Ferenc, Tóth Máté, edzők: Lehmann Tibor, Fodor Ágnes, Filep Csaba, Balogh Bence)
IX. Mogyi Triatlon ranglista verseny:
Női sprint abszolút: 1. Szegedi Sára, …3. Vizi Viktória , 4. Szabolcsi Fruzsina, 5. Király Kinga, …7. Jakab Ilka, …14. Hozdik Eszter
Serdülő kcs., leányok: : 1. Putnóczki Dorka, …12. Mátyus Lili, …17. Király Dóra, …24. Hozdik Adrienn
Serdülő  kcs., fiúk: 3. Lehmann Csongor, …7. Orosz Gergő
Gyermek kcs., leányok:  4. Tóth Anna, …15. Kovács Anna, 16. Tóth Papp Dóra, …26. Bóna Kinga
Gyermek kcs., fiúk:  13. Berencsi Ádám, …20. Cservenák Gábor
Újonc 2. kcs., leányok: 2. Putnóczki Réka, …16. Berencsi Lili, 17. Bodolai Lili és Sánta Rubin Helka, 19. Kurucz Réka
Újonc 2. kcs., fiúk: 6. Hankó László
Szupersprint összetett, férfiak: 1. Balogh Bence (TVK-Mali TK), 81 pont, 2. Bajai Péter (Mogyi Baja-Pécs)75, 3. Anheuer Kristóf (UNIQA Team Újbuda TC) 73, 4. Borsányi Dániel (Budaörsi TKE), 72, 5. Balogh Máté (TVK-Mali TK, 67, 6. Lehmann Bence (TVK-Mali TK) 60. Nők: 1. Pap Eszter (Agria KTK) 84 pont, 2. Dudás Eszter (UNIQA Team Újbuda TC) 75, 3. Sárszegi Noémi (Mogyi Baja-Pécs) 67, 4. Szabolcsi Fruzsina (TVK-Mali TK), 64, 5. Zelovics Dóra (TVK-Mali TK) 53, 6. Mester Dóra (Mogyi Baja-Pécs) 52.
1.    KÉP
Az ifjúsági leányok bajnok csapata: Hozdik Eszter (balról), Szegedi Sára és Jakab Ilka.

2.    KÉP
Az ifjúsági olimpikon Lehman Bence a dobogó tetején.
(Fotó: Magánarchívum)

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Facebook

Kapcsolódó cikkek

További cikkek