2024. 07. 20. szombat

Illés
1 EUR 391 HUF
1 GBP 464 HUF

Összefogás a Cserehátért

A Társadalmi innovációk generálása Borsod-Abaúj-Zemplén megyében című projekt keretében, a Miskolci Egyetem vezetésével próbálják összeszervezni, erősíteni a Cserehát önsegítő képességét. A humántőke fejlesztési programban résztvevőket a szerdai, edelényi projektnyitón Török Dezső, a megyei közgyűlés elnöke köszöntötte.

A projekt hármas célt szolgál, a térségi integrációt, a helyi gazdaságfejlesztést és a térségi identitás építését. Az első lépéseket is megtették szerdán, amikor a nyitórendezvény egyben az innovációs körök megalakítását is szolgálta. A kezdésre számos, a térség fejlesztésében érdekelt szakember  jelent meg a pazarul felújított L’Huillier-Coburg kastélyban.


Fotó:A pályázati lehetőségek igénybevételéhez tudáskoncentrációra van szükség – hívta fel a figyelmet a megyei közgyűlés elnöke

Török Dezső köszöntőjében emlékeztetett rá, hogy a rendszerváltás óta számtalan konferenciát tartottak, tenulmányok garmadát írták a Cserehátról, programokat indítottak, azonban érdemi előrelépés nem történt. A legjobb szándék is kevés, ha nincs meg a helyszínen a megfelelő humán erőforrás,  illetve a tudáskoncentráció. Ezt segíti a most induló projekt. „Reményeim szerint, ha a választási ciklus végén újra találkozunk ebben a körben, akkor arról számolhatnak be, hogy a Cserehát elindult felfelé!”- zárta beszédét Török Dezső.

Dr. Horváth Zita, a Miskolci Egyetem általános rektorhelyettesének várakozása szerint a projekt keretében olyan értéket sikerül létrehozni, amely fontos helyben, a megyének és az országnak egyaránt.  Szorgalmazta a lokálpatriotizmus, az identitás erősítését.

Veresné  dr. Somosi Mariann, a Miskolci Egyetem Gazdaságtudományi Karának dékánja megerősítette, hogy felelősséget éreznek a térségért és a megyéért. Erősíteni kívánják a szolgáltató jelleget.

A társadalmi innováció fogalma, jelentősége az elmaradott térségek fejlesztésében címmel G. Fekete Éva projektmenedzser  tartott előadást.  Bemutatta a Cserehát problémáit és az arra adandó válaszokat. A térség szellemi felpezsdítésével kapcsolatban az egyetem mintegy 60 szakemberének a „szürkeállományára” támaszkodnak.

A szünetet követően a résztvevők bevonásával megtartották a társadalmi innovációs körök  alakuló ülését, illetve az első megbeszélést.

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Facebook

Kapcsolódó cikkek

További cikkek