2024. 09. 9. hétfő

Ádám
1 EUR 396 HUF
1 GBP 469 HUF
  • Főoldal
  • »
  • Medicina
  • »
  • Tudományosan is bizonyított, hogy a legideálisabb edzésmódszer kisgyermekes anyukáknak!

Tudományosan is bizonyított, hogy a legideálisabb edzésmódszer kisgyermekes anyukáknak!

A szülés utáni tréning nem csak a súlyvesztésről szól és arról, hogy mielőbb beleférj a régi nadrágodba és ruháidba. Egyértelműen a mozgás a kulcs ahhoz, hogy visszanyerd az izmaid rugalmasságát, erejét, amit a szülés alatt elvesztettél, valamint, hogy önbizalmad újra a régi legyen! A következő tanácsok Neked is segíthetnek, hogy energikus és boldog anyuka legyél!

Az anyasággal járó hirtelen jött sok teendő és fáradtság mellett nehéz rávenni magunkat az edzésre. Madonna, Cheryl Cole, Heidi Klum és Elle Macpherson azonban megtalálta a megoldást és egy 30 perces edzésformát választott, ami valljuk be mindenkinek az életébe belefér! A teljes test vibrációs tréning , Power Plate a legjobb megoldásokat kínálja és kimondottan ajánlott a szülés utáni rehabilitációban. „Az edzők számára kihívást jelent az anyukák edzése. Az erő, az izmok funkciója, az izomtónus és az energia visszaszerzése közben a terhesség alatt lerakódott zsírkészletek letornázása is feladat. A vibrációs tréning természetes izom stimulációja tökéletes megoldás erre. A hát- és deréktáj stabilitás visszaállítására összpontosító teljes test vibráció úgy edz, hogy közben az alváshiányos, nem igazán ráérő és kevés energiával bíró anyukák esetében felgyorsítja az edzést. Sok kismama szeretne megszabadulni a lerakódott zsírtól, szeretné magát újra energikusnak érezni, de egyszerűen nem ér rá edzeni. A Power Plate gyors, hatékony, és a problémákat együttesen kezelő edzési módszer, mely a szülés utáni problémás területekre koncentrál, azaz a hasra, az alhasi izmokra és a zsírmennyiség csökkentésre. Ráadásul ezt az edzésformát már a szoptatás ideje alatt is el lehet kezdeni!”- árulta el Csuka Joli, a Power Plate vezető edzője.

Kulcsfontosságú gyakorlatok
A kifejezetten szülés utáni gyakorlatok kulcsfontosságúak, hogy visszanyerjük a kapcsolatot, az erőt és a funkciót a medencefenék, a has és a hát izmainál, ami sokszor gyengül a terhesség és a szülés alatt. Bármelyik program előtt bizonyosodj meg róla, hogy minden rendben az utolsó 6-8 hetes ellenőrzésen. Ez hosszabb idő a császármetszéssel szült nőknél és mindenkinél más.
Súlyvesztés és tónusosság
Ahhoz, hogy súlyt veszíts és tónusossá válj, ahhoz olyan szinten kell edzened, amiben kifulladsz és felgyorsítja a szívverésed. Ez lehet aerobic, vagy kardio, ami akár tempós séta és úszás is lehet. 4-5x eddz egy héten legalább 30 percig, de kezdd kicsiben és építsd fel az edzéstervet. Kezdd 3-4x 10 perc sétával vagy úszással az első héten. Aztán mindig csinálj egyre többet – 12 perc, aztán 14. 10 héten belül eléred a 30 perceket.

Próbáld ki a teljes test vibrációs edzést!

Ez a legjobb megoldás, hogy a kismamák súlyt veszítsenek, izmot építsenek, visszanyerjék erejüket és jobban érezzék magukat. A gyengéd vibráció fokozza a vérkeringést, ami több oxigént és tápanyagot szállít a testedbe anélkül, hogy nehéz feladatokat kellene végrehajtanod.

Lendítsd fel a boldogság hormonjaid!
A teljes test vibráció 10-30 perces működése ideális a szerotonin szint növelésére, anélkül, hogy a stressz hormon, a kortizol emelkedne. A magas stressz hormon növeli a zsír mértékét a has környékén.

Tüntesd el a hason lévő zsírpárnákat felülések nélkül!
Szülés után a felülések növelhetik a diasztázis (az egyenes hasizmok bizonyos mértékű szétválása) mértékét és nyomást gyakorolhatnak a gyógyuló medencefenékre. A teljes test vibráció (Power Plate) a törzset tudatosan és ösztönösen aktiválja, így anélkül építheted ujjá az erőd, hogy nyomást gyakorolnál a hasfalra a hagyományos felülésekkel. Ezenkívül, a teljes test vibrációt megfelelő és kontrollált gyakorlatokkal kombinálva a törzzsel olyan kapcsolatot alakíthatsz ki, ami lehetővé teszi, hogy minél előbb a régi önmagad lehess.

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Facebook

Kapcsolódó cikkek

A korpás fejbőr kezelése
Talán nincs olyan, aki életében már ne találkozott volna testközelből korpásodással. Napjainkra sajnos egyfajta népbetegségnek számít. Vannak, akiket …

További cikkek