2024. 09. 30. hétfő

Jeromos
1 EUR 397 HUF
1 GBP 476 HUF
Kezdőlap » A kádban fürdés egészségügyi előnyei 

A kádban fürdés egészségügyi előnyei 

A legtöbbünknek nem is kell sok ok arra, hogy időt lopjunk egy kényeztető fürdőzésre a kádban. Végül is egy pihentető áztatás tökéletes módja a kikapcsolódásnak és a feszültség levezetésének egy hosszú nap után. 

A kényelmes be- és kiszállásért

Az UDOOR fürdőkádajtók kényelmes és biztonságos fürdést tesznek lehetővé mindazok számára, akiknek nehézséget okoz a kádból való kiszállás, illetve az oda történő beszállás. Elsősorban idősek számára jelent jó megoldást a kádajtó beépítése, de mozgásukban korlátozottak számára is ideális, és ahol kisgyermek vagy kutya van a családban, ott is jó hasznát tudjuk ennek venni.

De hogy miért is jó egy ilyen kádajtó? Mert tökéletes a vízzárása, alacsony belépési magasságot nyújt, így akik nem tudják felemelni a lábukat olyan magasra, azok is kényelmesen használhatják, tehát idősebb korban, amikor az ízületek már nem olyan rugalmasak, sem kell lemondani a fürdőzés élményéről.

Egészségügyi előnyök sora

A fürdőzés nemcsak a lelkünk számára jelent kényelmes kikapcsolódást, hanem számos testi hatása is van, például fokozza a vérkeringést. Ha 30-40 percet a forró vízben töltünk, azzal az ereink ellazulnak, javul a vérkeringésünk.

Ezenkívül csökkenti az ízületek gyulladásos fájdalmát, amikor a test a vízbe merül, kisebb lesz a gravitáció testre gyakorolt hatása, ez megszabadítja a fáradt és fájó ízületeket attól a nyomástól, amelyet általában nap mint nap tapasztalnak. Ennek a reakciónak a gyógyító hatásait a forró víz még tovább fokozza, mivel ekkor kitágulnak az erek.

Aztán itt van az izomfájdalmak kérdése is, akár sportolástól, akár az egész napos ülőmunkától fájnak az izmaink, a meleg fürdő ezen is segíthet. A forró vízben való elmerülés ugyanis enyhíti az izmok feszültségét, a további előnyök érdekében érdemes gyulladáscsökkentő hatású sót adni a vízhez.

A bőrünk is meghálálja a törődést, ha száraz és repedezett a bőrünk, annak az is lehet az oka, hogy nem fürdőzünk eleget. A vízben való tartózkodás során fokozódik a bőrön át történő méregtelenítés, ráadásul serken a vesénk, a májunk, a vastagbél és a tüdő munkája is.

A lélek egészsége

Nyugalom és derű – két további pozitívum, ráadásul ezek a fürdés után is megmaradnak. A nyugtató hatás megmarad, könnyebben tudunk majd aludni és így a nap folyamán kipihentebbnek és nyugodtabbnak érezhetjük magunkat.

Ráadásul mindez az elmének is jót tesz, több tanulmány is kimutatta, hogy a rendszeres meleg vagy forró vizes fürdőzéssel csökken a stressz és a szorongás. Ráadásul ha mindezt fúvókával ellátott kádban, jakuzziban tesszük, akkor a mozgó víz stimulálja a bőr érintésérzékelő receptorait, ami enyhíti a feszült izmokat, így lesz tisztább az elme és még jobb az alvás.

Nem árt azonban az óvatosság, tehát mindig zuhanyozzunk le a fürdés előtt és után is, hisz így megszabadulunk a testünk felületén lévő baktériumoktól, ha pedig hajat mosunk, akkor azt inkább folyó vízben tegyük./X/

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Facebook

Kapcsolódó cikkek

A tökéletes piros rúzs nyomában
A rúzsok világában a piros az örök klasszikus. Ugyanúgy tud ünnepélyes és különleges lenni, megbújhat a mindennapok tökéletes kiegészítőjeként a táská…

További cikkek