1 EUR 391 HUF
1 GBP 463 HUF

Ötödik helyen Vitelkiék

BKV Előre – Mezőkövesd Zsóry 1-1 (0-1)

Értékes döntetlent ért el Mezőkövesd Zsóry felnőtt labdarúgói a tavaszi szezonban remekül szereplő fővárosi együttes vendégeként június 6-án. A másodosztályú pontvadászat 29. fordulójában alaposan ráijesztett a kövesdi együttesre Soós Imre gárdája. Az első öt percben két alkalommal is csak Tajti hatalmas bravúrjai mentették meg a dél-borsodi csapatot a góltól. A viharos kezdés után kiegyenlítődött a játék, majd egy labdaszerzést követően Szabó beadását Haburcsák továbbította fejjel a hazai kapus, Tarczy hathatós segítségével a közlekedésiek hálójába a 17. percben. A gól után is nagy iramot diktáltak a csapatok, mindkét kapu előtt adódtak ígéretes lehetőségek, de újabb találat nem született a szünetig.
Fordulás után is becsülettel küzdöttek a csapatok. Az első félidőhöz hasonlóan ebben a játékrészben is többször növelhették volna előnyüket Bogdányék, de helyzeteiket nem tudták értékesíteni a mezőkövesdiek. A gólszerzéshez Haburcsák járt a legközelebb, ám nagyszerűen kivitelezett emelése után a felső léc tetején landolt a labda. Az összecsapás végén megbosszulták magukat a kihagyott helyzetek, Faragó  félfordulatból megeresztett lövése ugyanis a kapuban kötött ki a 84. percben. Sivákék 29 forduló után az 5. pozícióban állnak 41 ponttal. A bajnokság záró körében a kiesés ellen küzdő Békéscsaba együttese látogat Mezőkövesdre június 12-én, szombaton. Az összecsapás 18 órakor kezdődik a Városi Sportpályán.