2026. 06. 27. szombat

László

1 EUR 354 HUF
1 GBP 411 HUF
Kezdőlap » Közélet » Köztünk szólva » Pályázat statisztikatörténeti tanulmányok írására
royal_magazin_PNG

Pályázat statisztikatörténeti tanulmányok írására

 Felsőfokú tanulmányokat folytató hallgatóknak hirdet statisztikatörténeti tanulmányok írására pályázatot a Központi Statisztikai Hivatal (KSH), a Csányi Alapítvány, a Magyar Statisztikai Társaság (MST) és a Honismereti Szövetség. A pályázat apropója dr. Buday László pécsi születésű statisztikus, egyetemi tanár, a KSH korábbi igazgatója és az MST első elnöke születésének 150. évfordulója. A pályázat első három helyezettje pénzjutalomban részesül.

Dr. Buday László pécsi születésű statisztikus, egyetemi tanár, a KSH korábbi igazgatója és az MST első elnöke születésének 150. évfordulója alkalmából közös pályázatot hirdet statisztikatörténeti tanulmányok írására a KSH, a Csányi Alapítvány, az MST és a Honismereti Szövetség. A pályázaton felsőfokú tanulmányokat folytató hallgatók vehetnek részt.

A pályázóktól az alábbi témakörök egyikében várnak írásokat:

  1. Konkrét statisztikai kutatómunka a korszakra vonatkozóan (statisztikai elemzés az 1867–1918 közötti dualista időszakra vonatkozóan; országos vagy helyi statisztikai adatok, illetve társadalmi és/vagy gazdasági folyamatok statisztikai elemzése az 1920-as, 1930-as évekből).
  2. Módszertani pályamunka a KSH korábbi, illetve jelenlegi tevékenységére, adatgyűjtéseire és történetére vonatkozóan 1867-től napjainkig.
  3. Egy történelmi jellegű pályamunka keretében Buday László életének és munkásságának bemutatása vagy egy konkrét művének ismertetése.

A pályázatok beérkezési határideje: 2023. szeptember 15. A kiírók a pályázat eredményét 2023. október 15-én teszik közzé honlapjaikon. A díjátadó ünnepségre 2023. október 27-én, egy emlékkonferencia keretében kerül sor Pécsett, dr. Buday László szülőházában (ma a Csányi Alapítvány közösségi háza). A pályázat első három helyezettje 100, 75, illetve 50 ezer forintos pénzjutalomban részesül.

A pályázat részletei:

Pályázati felhívás (PDF, 274 KB)
A pályázatok formai követelményei (PDF, 128 KB)
Forrásjegyzék a pályamunkák elkészítéséhez (PDF, 128 KB)
Adatkezelési tájékoztató (PDF, 146 KB)
Adatkezelési nyilatkozat (DOCX, 14 KB)

 

Központi Statisztikai Hivatal (ksh.hu)

Érdekesnek találtad? Oszd meg a Facebookon!

Kapcsolódó cikkek

További cikkek

Budapest, ahogy a festők látták
Megjelent a főváros 150 évét bemutató monumentális művészeti album A könyv megjelenését kiállítás is kíséri a Kieselbach Galériában, amely 550 műal…

Legutóbbi bejegyzések

Facebook

Időjárás

Hirdetés

Karikatúra

143150

Legolvasottabb

Hirdetés

Nap vicce

1) Folyton hazudozik
——————–
– Kisfiam, mi lesz így belőled, hogy folyton csak hazudozol?
– Ha ügyetlen vagyok börtöntöltelék, ha ügyes vagyok meteorológus,
ha nagyon ügyes vagyok, politikus.

—————–
2) Gyógyszertáras
—————–
– Hogy hívják a jóllakott gyógyszertárost?
– ???
– Telepatikus.

————–
3) Kéményseprő
————–
– Jean, hallotta, hogy tegnap elütöttek egy kéményseprőt?
– Hát ez rettenetes! Már a háztetőn sincs biztonságban az ember!

————
4) Pofaverés
————
– Ki verte így össze a pofádat?
– Tegnap kivételesen józanul mentem haza az éjjel, és a feleségem nem
ismert meg.

—————-
5) Kedvenc tárgy
—————-
Pistikét a suliról faggatja a szomszéd néni:
– És melyik a kedvenc tárgyad az iskolában?
– A csengő.

 

A kisgyerek meséli lelkendezve:
– Tudod, a mamám nagyon szeret engem.
– Ezt miből gondolod?
– Abból, hogy a papáimat mindig cserélgeti, engem viszont megtart!

– Hallom, összevesztél a feleségeddel. Mi történt?
– Nem tudtunk megegyezni a nyaralással kapcsolatban.
– Hogyhogy?
– Én mindenképpen a Kanári-szigetekre akartam menni, ő meg mindenáron velem akart jönni.

Forrás: napivicc.hu

Hirdetés
Hirdetés

Horoszkóp

Hirdetés
Hirdetés